ترجمه و انتشار الحاقیه صنعت ساخت‌وساز راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه

14 مرداد 1396 - 00:18
ترجمه و انتشار الحاقیه صنعت ساخت‌وساز راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه

انتشارات:  فدک ایساتیس
مترجم:‌ دکتر مهدی روانشادنیا، دانشیار و عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات و دکتر حمیدرضا عباسیان جهرمی، استادیار دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
دکتر مهدی روانشادنیا درباره این کتاب گفت: علم مدیریت پروژه یکی از کاربردی‌ترین علوم مورد توجه رشته مهندسی و مدیریت ساخت است که نهادهای مختلفی مثل انجمن بین المللی مدیریت پروژه، موسسه مدیریت پروژه و انجمن‌های مدیریت پروژه بسیاری از کشور‌ها در سال‌های گذشته به توسعه استانداردهای حرفه‌ای این علم مهارتی پرداخته‌اند.
مدیر گروه مدیریت ساخت و حمل و نقل واحد علوم و تحقیقات افزود: از آنجا که بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی دنیا از ارزش افزوده پروژه‌ها و به ویژه پروژه‌های ساخت حاصل می‌شود، مدیریت مناسب این پروژه‌های می‌تواند به ارتقا بهره وری ملی کمک کند. آخرین نسخه پیکره دانش مدیریت پروژه یا استاندارد PMBOK که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، مدیریت پروژه را در ده حوزه دانشی طبقه بندی می‌کند.
روانشادنیا در مورد ویژگی‌های این کتاب گفت: اگرچه استاندارد پایه این الحاقیه مربوط به نسخه قبلی است، با توجه به اینکه این الحاقیه تنها ویرایش مربوط به صنعت ساخت و ساز است، اقدام به ترجمه و انتشار آن نمودیم. در این الحاقیه، با توجه به ویژگیهای خاص پروژه‌های عمرانی، حوزه‌های مدیریت ایمنی پروژه، مدیریت محیط زیست پروژه و مدیریت ادعای پروژه مد نظر قرار گرفته‌اند. به مانند سایر استانداردهای PMI طبقه بندی فرایند‌ها مبتنی بر ورودی‌ها، خروجی‌ها و ابزار‌ها و تکنیک‌ها است. به عنوان نمونه، فصل ۱۶، در قالب فرایندهای شناسایی ادعا، کمی سازی ادعا، جلوگیری از ادعا و توافق یا حل ادعا مطرح شده است.

مطالب مرتبط:

کتاب الحاقیه صنعت ساخت و ساز راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه

سایت خبر

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نرم افزار AgTek
از دوستان کسی اطلاع داره از این نرم افزار و این که از کجا میتونم پیداش کنم؟
عکس کاربر
2پاسخ
نرم افزار مناسب برای مدیریت پروژه چیست؟
از پریماورا در چه پروژه هایی استفاده می شود؟ این پروژه ها چه تفاوت هایی دارند که در آنها msp قابل استفاده نیست؟
عکس کاربر
9پاسخ
برای ورود به حرفه به کار عملی در رشته عمران بایست از کجا شروع کنم؟
سلام.خسته نباشید.من مدرک کارشناسی عمران دارم ولی متاسفانه با هیچکدام از نرم افزارهای مربوط آشنایی ندارم .به رشته ی خودم خیلی علاقمندم ولی توی دانشگاه مطلب خاصی یاد نگرفتم. میخواستم از شما مشاوره بگیرم که از کجا شروع کنم؟البته ارشد هم قبول شدم در رشته مدیریت پروژه ولی علاقه شدیدی به راهسازی دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید که چطور و از چه مباحثی باید شروع به یاد گرفتن نرم افزار بکنم.(تقریبا هیچی بلد نیستم بجز اینکه ریاضیات و استاتیک و تحلیل سازه و فولاد حل کنم)
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...