یادداشت 83: پسا تحریم، دروازه استفاده از آموزش های بین المللی مهندسی

یادداشت 83: پسا تحریم، دروازه استفاده از آموزش های بین المللی مهندسی

تبریک به همه ملت ايران، علی‌الخصوص شما مهندسين و دانشجويانی كه سال‌ها انتظار رسيدن اين روز را می‌كشيديد تا با لغو اين تحريم‌ها بتوانيد همانند قبل از امكان استفاده از آموزش‌های اورجينال خارجی بدون مرز و محدوديت و به طور مستقيم برخوردار شويد.

به خاطر بياوريد روزهایی كه برای خريد كتاب لاتين يا ثبت نام در كنفرانس يا سميناری در خارج از كشور مجبور به باز كردن حساب پی‌پال می‌شديد اما بعد از مدتی با بلاک شدن حساب پی‌پالتان از خريدتان نااميد می‌شديد، به همين علت هم امكان استفاده از بسیاری از وبينارهای تخصصی آموزنده در وبسايت‌های تخصصی دنيا رو از دست داديد.

و يا برای دعوت اساتيد آمريكایی به ايران در كنفرانس‌ها دچار مشكل بوديد و با اينكه از حلال بودن نسخه‌های كرک‌شده نرم‌افزارهای اورجينال به بهانه تحريم بودنشون به ظاهر راضی بوديد اما از عدم امكان استفاده از آموزش‌ها و پشتيبانی مرتبط با اونا از طرف شركت توليد كنندش تو درونتون حس طرد شدگي جهاني داشتيد

و برای شركت در آزمون بين‌المللی ورود به حرفه مهندسی موسوم به FE و PE دچار دردسر بوديد كه مركز برگزاری آزمون در آمريكا NCEES مدارک شما را از ايران قبول نمی‌كند و بسیاری مشكلات ديگر.

حال از امروز شما می‌توانيد با خيالی راحت مهندس بودن خود را به تمام دنيا ثابت كنيد نه بهتر بگم به دنيا فرياد بزنيد و اين بار بدون نياز به تغيير IP كامپيوترتان يا انتخاب كشوری غير از ايران (در ليستی كه ايران در آن جای نداشت) از الان با تمام وجود خود را یک ايرانی معرفی كنيد فقط از الان همه چی به همت خود شما بستگی دارد و نه افسوس از عملكرد و سياست‌مردانتان.

ملت عزيزم مباركت باشد.

ارادتمند،

مجتبی اصغری

درباره نویسنده
عکس‌های mojtaba808

مجتبی اصغری سرخی

مجتبی اصغری هستم ، دیوانه ای که فکر میکند میتواند دنیا را تغییر دهد ، علاقه عجیبی به وب و IT دارم و به نوعی یک گیگ عمرانی محسوب میشم. از درون دانشگاه متوجه به علاقه همزمان تکنولوژی و مهندسی عمران در خودم شدم و سعی کردم در حرفه آینده خودم این دو علاقه مندی رو با دو توانایی دیگرم در آموزش و کارآفرینی ادغام کنم و ماحصل اون تشکیل تیم آموزش مجازی 808 از مهر ماه 86 شد و امروز امیدوارم تونسته باشم در سیستم کنونی آموزش مهندسی کشورمون با کمک همکارانم در گروه آموزشی 808 تغییری ایجاد کرده باشم.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
ارزشیابی مدرک لیسانس دانشگاه توسط NCEES
با سلام خدمت مهندس شعبانی. بسیار بابت اطلاعات مفیدی که در وبینار آشنایی با FE & PE ارائه کردین ازتون ممنونم. سئوالی داشتم از خدمتتون. در NCEES Engineering Education Standard آمده که در علوم پایه حتما باید حداقل دو کورس رو گذرونده باشین و در ادامه توضیحاتی داده که فایل مربوط به این بخش رو پیوست کردم. ابهام دارم در برداشت از این بخش. آیا این دو کورس حتما باید در سه فیلد general chemistry, general calculus-based physics, or general biological sciences باشند یا در بقیه مواردی که آورده مثل earth sciences (geology, ecology) هم می تونه باشه؟؟ پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون.
عکس کاربر
2پاسخ
درخواست اطلاعات در زمینه نحوه دریافت مدرک pe

کسی اطلاعاتی در زمینه نحوه دریافت مدرک pe داره به من بده؟

ورود به بخش پرسش و پاسخ
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • Comments

  در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

  هر آنچه در رابطه با یک موضوع تخصصی می خواهید ( فیلم، عکس، مقاله، اخبار و ... )، فقط در یک صفحه

  صفحه اصلی دانشنامه

  تقویم آموزشی

  30 خرداد 1398
  دبیرخانه دائمی کنفرانس
  11 تير 1398
  مجموعه رایان ژئوتکنیکس
  12 تير 1398
  انجمن علمی بتن ایران
  25 تير 1398
  دانشگاه ارومیه - انجمن آبخیزداری ایران
  20 آبان 1398
  پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

  پکیج استثنایی 808