مقاله تحلیلی: تونلی در زیر بزرگراه که تنها در طی ۲ روز ساخته شد

مقاله تحلیلی: تونلی در زیر بزرگراه که تنها در طی ۲ روز ساخته شد

اگر تاکنون در منطقه‌ای زندگی کرده‌اید که در آن عملیات ساخت جاده یا بزرگراهی در حال انجام بوده است، حتماً می‌دانید چنین عملیاتی چقدر ممکن است به­طول بیانجامد. مسدود شدن بزرگراهی که به‌طور کامل تحت بهره‌برداری است، به‌ویژه اگر مسیر جایگزین دیگری موجود نباشد، ممکن است منجر به ایجاد ترافیک‌هایی سنگین در منطقه گردد. با این حال، یک شرکت ساخت‌وساز هلندی با به کار گیری روشی خلاقانه توانسته عملیات ساخت‌وساز را با سرعتی زیاد انجام داده و به این ترتیب تقریباً تمامی ترافیک ناشی از ساخت‌وسازهای جاده‌ای را حذف نماید. ساخت جاده‌ای از زیر یک بزرگراه موجود اغلب نیاز به سرمایه‌ای هنگفت و تأمین هزینه‌های بالای ساخت پل دارد؛ اما این امر در مورد پروژه‌ای با زمان ساخت معادل با ۲ روز صادق نخواهد بود. به بازه زمانی مربوط به اجرای پروژه زیر توجه کنید.

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

edit.tunnel_built_under_a_highway_in_2_days_2.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های یلدا رحمتی

یلدا رحمتی

تحصیلات کارشناسی را در رشته عمران در دانشگاه صنعتی امیر کبیر گذرانده و مدرک کارشناسی ارشد را در گرایش مهندسی و برنامه ریزی حمل و نقل از دانشگاه صنعتی شریف اخذ نموده ام. برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کرده ام.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
1پاسخ
درخواست آمورش کامل در خصوص صورت وضعبت نویسی برای پروژه های راهسازی و تونل سازی
با سلام بنده آمورش کامل در خصوص صورت وضعبت نویسی و بررسی آن میخواهم کتاب ،نرم افزار و هر گونه آموزش در خصوص بررسی و نوشتن صورت وضعیت پروژه های راهسازی و تونل سازی
عکس کاربر
3پاسخ
سه بعدی کردن تونل در نرم افزار Flac3d
باسلام و خسته نباشید. بنده نقشه بردار هستم. میخواستم جویا شوم چگونه یک تونل چند مسیری را میتوان با استفاده از دیتاهای خام سه بعدی نموده و حجم انرا محاسبه نمود؟ ایا سایت فیلم اموزشی در این باره را نیز دارد؟ ممنون از راهنمایی شما. خوشبازان
عکس کاربر
2پاسخ
كتاب مناسب برای انجام پروژه های تونل و پل چیست؟
دوستان من میخوام وارد پروژه بشم که هم تونل هم پل به نظرتون چه کتابی تهیه کنم که بهم كمك کنه تا قبل از ورود با کار در پروژه آشنا بشم؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .