مقاله تحلیلی:پارچه‌های بتنی تقویت شده، مصالح ساختمانی آینده

مقاله تحلیلی:پارچه‌های بتنی تقویت شده، مصالح ساختمانی آینده

پارچه‌های بتنی تقویت شده با مواد مقاوم در برابر خوردگی مانند الیاف شیشه‌ای مقاوم در برابر قلیا یا کربن به لحاظ اقتصادی و عملکردی بهتر از بتن‌های تقویت شده معمول با فولاد هستند. با توجه به ویژگی‌های عالی این مواد، به خصوص دور بودن از خوردگی، همین طور سبکی و انعطاف پذیری، دریچه جدیدی در بازار ساخت و ساز بتنی باز شده است و در آینده امکانات بیشتری را در اختیار معماران، مهندسان و تولید کنندگان اعضای پیش ساخته قرار می‌دهد. این تغییرات سبب می‌شود تا ساخت و سازهایی با بتن مسلح در مسیر جدیدی ادامه پیدا کند. در حال حاضر نیز شاهد تغییرات ایجاد شده به واسطه استفاده از این مصالح در صنعت ساختمان هستیم.

ظهور پارچه‌های بتنی تقویت شده سبب شد تا آسیب‌های خوردگی و هزینه‌های بالا در ارتباط با بازسازی و نگه داری بتن تقویت شده با بتن مسلح در بخشی از گذشته باقی بمانند. اجزای بتنی می‌توانند نازک‌تر ساخته شوند در حالی که مقاومت کششی آن کارآمدتر است و می‌تواند بیش از 3000N/mm2باشد؛ بنابراین فرصت‌های جدیدی را در ساخت و ساز، طراحی خارجی و مبلمان پیش رو قرار می­دهند. ساخت و ساز با پارچه‌های بتنی تقویت شده ارزان‌تر و قابل توجه­تر است.

مزایای پارچه‌های بتنی تقویت شده و ساختمان‌هایی با این مصالح:

  • بدون آسیب‌های خوردگی
  • پایداری اعضای بتنی
  • و...

 

دریافت فایل کامل مقاله :

textile_reinforced_concrete_is_the_4.pdf

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید

 

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
عکس کاربر
0پاسخ
حداقل زمان ممکن برای جاگذاری تیرچه ی بتنی روی پلها؟
حداقل زمان ممکن برای جاگذاری تیرچه ی بتنی روی پلها چند روز بعد از خارج کردن از قالب و عمل اوری هست؟.متوسط دما ۲۵ درجه
عکس کاربر
1پاسخ
ساخت ملات سیمانی برای نما
سلام . وقت به خیر . ببخشید برای کاری که در دست دارم به مشکل خوردم و نتونستم مرجعی برای دریافت جواب پیدا کنم. مجبور به این مزاحمت شدم. آیا فرمولی برای تعیین مقدار وزن مصالح لازم در تهیه انواع ملات ها داریم ؟ من باید قسمت بالای دیوار داخلی یک حمام را سیمان سفید کنم. طول این قسمت ۵ متر و عرض آن ۱ متر هست و البته زیر کار گچ کهنه و بسیار ناصاف هست. برای تهیه ملات سیمان سفید و پودر سنگ. از هر کدام چه مقدار لازم هست ؟ میزان غلظت ملات و نحوه کار چطور ؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .