مقاله تحلیلی: اکولوژی شهری سبز

مقاله تحلیلی: اکولوژی شهری سبز

برج اداری سانفرانسیسکو که توسط شرکت معماری SOM طراحی شده است، گواهینامه Platinum را در حوزه رهبری در طراحی انرژی و محیط زیست (LEED) کسب کرد.

برج اداری 350 Mission طراحی شده توسط Owings & Merrill LLP (SOM) به دلیل کسب بالاترین سطح موفقیت در ساختمان‌های سبز، توانست گواهینامه LEED Platinum را از سوی شورای ساختمان‌های سبز ایالات متحده (USGBC) اخذ کند. این ساختمان به‌طور رسمی در تابستان امسال افتتاح می‌شود. 350 Mission، یک برج اداری 30 طبقه است که در مرکز شهر سانفرانسیسکو واقع شده است. طبق گفته‌های SOM، این پروژه نمونه‌ای از احیای اکولوژی شهری به لحاظ زیست‌ محیطی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در حوزه معماری است.

یک قسمت با ارتفاع 50 فوت به‌عنوان لابی در طبقه همکف در نظر گرفته شده است. استراتژی‌های ذخیره انرژی مثل سیستم تهویه هوا در طبقه زیرزمین و عملکرد بالا در عایق‌های شیشه‌ای که باعث کاهش گرمای دریافتی از خورشید و بهره گرفتن از بیشترین نور روز می‌شود، هزینه‌های بخش انرژی را تا  کاهش داده‌اند.

استفاده از سیستم سازه‌ای خلاقانه و مصالح ساخته شده از مواد بازیافتی سبب می‌شود تا کربن موجود در ساختمان و همچنین بازه زمانی ساخت و ساز کاهش یابد. استراتژی‌های پایدار اضافه‌تری مثل جمع‌آوری آب‌های ناشی از ذوب برف و یخ برای مصارف غیر آشامیدنی، تخصیص فضایی برای نگه‌داری دوچرخه و ایستگاه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی نیز در این ساختمان اتخاذ شده است.

 

دریافت فایل کامل مقاله: 

green_urban_ecology_2.pdf

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید

پیوستاندازه
PDF icon node_9220-green_urban_ecology_2.pdf269.94 KB
فایل
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
468پاسخ
درخواست راهنمایی در خصوص رشته کارشناسی شهرسازی و طراحی شهری
سلام من تازه در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱ فارغ اتحصیل شدم یعنی دفاع کردم ارشد طراحی شهری و کارشناسی شهرسازی بودم برای ادامه مسیر واقعا گیج شدم و نمیدونم چ راهی رو برم ک درست باشه متولد ۷۵ هستم سربازی هم نرفتم ممنون میشم راهنماییم کنید
عکس کاربر
2پاسخ
کد گزاری جدول کوچه
سلام قبلا شهرداری کدگزاری جدول کوچه را اشتباهی اعمال کرده وبعد از 14 سال اومده ومی خواهد جدول اشتباهی را کد گزاری جدید کنه درین صورت تنها خانه ی ضرر دیده خونه ماست که از فاصله جدول جوی کوچه با حیاط خونه ما 30 سانتی متر است من باید چه دلیلی بیاورم وچه کار کنم ومانعش بشوم ویا کجا وچه بگم؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...