مقاله تحلیلی: بهسازی لرزه‌ای با فیبرهای پلیمری تقویت شده

مقاله تحلیلی: بهسازی لرزه‌ای با فیبرهای پلیمری تقویت شده

قدیمی شدن زیر ساخت‌ها و همچنین دستورالعمل‌های طراحی لرزه‌ای دقیق سبب شده‌اند تا بسیاری از سازه‌ها نیازمند بهسازی لرزه‌ای باشند. این موضوع به‌طور ویژه‌ای در مورد شمال غربی اقیانوس آرام صدق می‌کند که در آن منطقه دریا راه پیوجت (Puget Sound Area) در معرض رانش‌های بزرگ روی کمربند زلزله است. زمین‌لرزه نیسکوالی (شهری در غرب واشنگتن-Nisqually ) در سال 2001 یکی از بزرگ‌ترین زمین‌لرزه‌ها در تاریخ واشنگتن به حساب می‌آید که خسارتی بالغ بر 2 میلیارد دلار و صدها زخمی بر جای گذاشت. این زمین‌لرزه حتی تا کیلومترها دورتر در شرق این ایالت نیز احساس شد.

در حالی که مقاوم سازی لرزه‌ای سبب کاهش قابل توجه خطرات مالی و جانی می‌شود، بسیاری از این اقدامات مقاوم سازی تنها زمانی انجام می‌شوند که الزامات اداری و قضایی یا سرمایه‌گذار و وام‌دهنده در نظر گرفته شود. ساختمان‌های قدیمی‌تر ممکن است بارها در طول عمر خود مورد بهسازی لرزه‌ای قرار بگیرند. یکی از پروژه‌های اخیر بهسازی لرزه‌ای در مورد ساختمان Sunset House در مرکز شهر سیاتل صورت گرفت که موضوع این مقاله نیز هست، در این پروژه کاربرد فیبرهای پلیمری تقویت شده با موفقیت صورت گرفت.

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

retrofit.pdf

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید

پیوستاندازه
PDF icon node_8976-retrofit.pdf269.27 KB
فایل
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
140پاسخ
خمش تیر بلند در عرض
سلام . میخواستم فرمول و علت خم نشدن تیر بلند از عرض رو بپرسم. مثال: چرا خطکش نازک معمولی از عرض نازکش سریع با فشار بسیار کمی خم میشه ولی در عرض بیشترش اصلا خم نمیشه
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...