فیلم آشنایی با دوره فشرده مدلینگ و رندرینگ معماری R.S.V.P

فیلم آشنایی با دوره فشرده مدلینگ و رندرینگ معماری R.S.V.P

- دوره فشرده چیست ؟

دوره ای است که خروجی نهایی آن با ادغام کردن نرم افزارهای revit+sketchup+vray+photoshop حاصل می گردد.

- روش کار دوره فشرده

این دوره به چهار مرحله مدلینگ مقدماتی (سه بعدی سازی انواع پلان) ، مدلینگ پیشرفته (طراحی انواع سقف ها ، دیوارها ، کف ها و طراحی انواع نما ، ویلا و ...) ، وی ری (متریال دهی) و فتوشاپ معماری(پست پروداکشن) تقسیم می شود . از بزگترین مزایای این دوره میتوان به آموزش دوره طی 12 جلسه 2 ساعته و در کمتر از یک ماه و نیم ، اشاره کرد .

در 3 جلسه اول ، مدلینگ مقدماتی آموزش داده میشود و هنر جو در طی این 6 ساعت ، نقشه کشیِ 3D به همراه در و پنجره گذاری و سه بعدی سازی انواع پلان ها و طرح هایی که از سمت کارفرما داری نقشه دو بعدی هستند را فرا خواهد گرفت . پس از آن در مدلینگ پیشرفته ، هنرجو طراحی انواع سقف ها ، دیوار ها ، کف ها ، راه پله ها ، رمپ ها و ... و طراحی انواع ویلا و فرم های دکوراتیو داخلی را طی 5 جلسه فرا خواهند گرفت . پیش از پایان دوره مدلینگ پیشرفته (پس از اتمام کار در نرم افزار رویت) ، به مدت 1 جلسه وارد نرم افزار اسکچاپ شده و طراحی انواع فرم های کرو و قوس دار نظیر طراحی انواع گنبد ، انواع ناقوس های کلیسا و انواع سقف ها با کرویت بالا ، آموزش داده میشود . بعد از پایان مدلینگ و اطمینان خاطر از طراحی انواع مدل های معماری وارد مبحث وی ری می شویم . در وی ری ساختن انواع متریال ها ، شیشه ها ، رنگ ها ، آینه و انواع نور پردازی در 2 جلسه به هنرجو آموزش داده می شود . خروجی یا رندر نهایی از طرح مورد آموزش در این مرحله تولید می گردد .

پس از وی ری ، خروجی نهایی که در غالب عکس درآمده ، وارد نرم افزار فتوشاپ میشود و عملیات پست پروداکشن (فتوشاپ معماری) طی دو جلسه آموزش داده میشود . اوج کار دوره در این مرحله قرار دارد زیرا که با انجام فتوشاپ معماری بر روی رندر خامی که از مراحل قبل بدست آمده ، به بیشتر واقعی شدن خروجی نهایی می انجامد .

- مزایا این روش نسبت به نرم افزارهای دیگر چیست ؟

 • خروجی این دوره به مراتب با کیفیت تر از خروجی نرم افزارهای سه بعدی "اتوکد" ، "رویت" ، "آرشیکد" و "اسکچاپ" است . در این روش هنرجو با آموزش مدلینگ کامل ( مقدماتی و پیشرفته ) در نرم افزارهای "رویت" و "اسکچاپ" ، از پس تمام مدل های سخت و پیچیده داخلی و خارجی بر خواهد آمد .
 • در این دوره از آموزش فرمان هایی که در نرم افزار ها وجود دارند اما به هیچ عنوان برای یک معمار مورد استفاده نخواهد بود ، خودداری و فقط دستوراتی که برای یک طراح کارآمد می باشد و در طراحی های پروژه های کاری و درسی مورد استفاده قرار می گیرند ، آموزش داده میشود . همین امر سبب شده آموزش کامل این دوره در 24 ساعت ( 12 جلسه 2 ساعته ) صورت پذیرد .
 • در مقایسه با "3D Max" ، نمی توان گفت که خروجی نهایی در حد و اندازه مکس خواهد بود زیرا که مکس بهترین نرم افزار رندرینگ در جهان است و در گاهی اوقات تشخیص رندر آن با عکس واقعیت دشوار است ، اما می توان بعد از مکس آن را در جایگاه دوم از نظر رندرینگ لحاظ نمود . از نظر مدلینگ ، طراحی انواع مدل ها در این دوره ( چه صلب چه کرو ) به مراتب راحت تر و سریع تر و از همه مهمتر با دقت بیشتری  نسبت به "مکس" صورت می گیرد.
 • ** نقطه قوت این دوره نسبت به نرم افزار های دیگر این است که از نظر صرف زمان ، مدت زمانی که در دوره فشرده برای انجام یک پروژه لحاظ می شود به مراتب کمتر از "تری دی مکس" خواهد بود . تجربه نشان داده ، برای مثال : طراحی یک ویلا ( در یک پروژه اجرایی) که در نرم افزار مکس 2.5 تا 3 روز زمان خواهد برد ، در دوره فشرده نهایتا یک روز زمان می برد و از لحاظ کاری که بایستی یک کار در کمترین زمان و کیفیت قابل قبول صورت پذیرد ، بسیار مناسب خواهد بود .
 • از مهمترین مزایا این روش می توان به مورد تایید بودن آن در نظر کارفرماها  ، مسابقات معماری ، اساتید معماری مطرح کشور و ... اشاره کرد . 

لینک ثبت نام دوره :

دوره فشرده مدلینگ و رندرینگ معماری (R.S.V.P)

 دانلود فیلم طراحی عملی ویلا

 

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های مازیار سرداری

مازیار سرداری

نفر اول بنیاد ملی نخبگان و دعوت شده ریاست محترم جمهوری در سال 1394
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

  تقویم آموزشی

  28 مهر 1398
  جامعه مهندسان مشاور ایران
  30 مهر 1398
  موسسه غیرتجاری فرهنگی هنری نشر فن آریا
  20 آبان 1398
  پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله
  28 آبان 1398
  دانشگاه صنعتی مالک اشتر
  28 آبان 1398
  دانشگاه شهید بهشتی
  19 آذر 1398
  دانشگاه میعاد با همکاری دانشگاه شیراز
  26 آذر 1398
  دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها
  2 دى 1398
  سازمان بسیج مهندسی صنعتی استان گیلان
  30 دى 1398
  دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها
  5 اسفند 1398
  مرکز مطالعات و تحقیقات علوم و فنون بنیادین در جامعه
  18 آبان 1399
  کمیته ملی سدهای بزرگ ایران

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

  پکیج استثنایی 808