مقاله تحلیلی :تارهای فیبر کربنی که می‌توانند از ساختمان در مقابل زلزله محافظت کنند

مقاله تحلیلی :تارهای فیبر کربنی که می‌توانند از ساختمان در مقابل زلزله محافظت کنند

زلزله یکی از مخرب‌ترین نیروها روی سیاره ما محسوب می‌شود. هنگامی که صفحات زمین ساختی (tectonic plates) باهم برخورد می‌کنند و موجب سایش هم می‌شوند، مقدار زیادی از پتانسیل انرژی آزاد می‌شود و این صفحات با سرعت زیادی به یک دیگر ضربات محکمی وارد می‌کنند، درست مانند انگشتان کنار هم اما با این تفاوت که سنگ‌های بسیار بزرگ غوطه‌ور در ماگما جای آن‌ها قرار دارند. در اغلب موارد ساختمان‌ها در اثر یک زمین لرزه واقعی فرو نمی‌ریزند، اما دلیلی که باعث فرو ریزش ساختمان می‌شود تغییر مکانی است که در فونداسیون رخ می‌دهد و سبب می‌شود تا قسمت فوقانی ساختمان دچار نوسانات شود. این نوسانات تا جایی که نیروهای کششی بسیار زیاد شوند ادامه پیدا می‌کنند و سبب می‌شوند که ساختمان در نهایت فرو بریزد. با این حال، یک شرکت ژاپنی روش جدیدی را به کار گرفته که در آن از تارهای فیبر کربنی برای افزایش مقاومت ساختمان در برابر زلزله استفاده می‌شود.

دریافت مقاله : 

node_8770-carbon_fiber_strands_2.pdf

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...