مقاله تحلیلی: پل هزاره Gateshead - تنها پل کج در جهان

مقاله تحلیلی: پل هزاره Gateshead - تنها پل کج در جهان

عبور و مرور از زیر پل های معمولی اغلب با محدودیت رو به رو است به این دلیل که بیشتر این نوع پل ها به لحاظ موقعیت ثابت هستند، در نتیجه تردد کشتی های بزرگ با محدودیت مواجه می شود. راه حل این بود که یک پل به این صورت طراحی شود، یک پل مکانیکی که در قسمت میانی دارای شکاف باشد و هنگام عبور کشتی ها از زیر آن این قسمت به سمت بالا برود. طراحی این پل ها نشان داد که امکان عبور کشتی های بزرگ از زیر این پل ها امکان پذیر است، اما این طرح ها یک مشکل داشتند. این پل ها نیاز به تکیه گاه های عظیم، سازه های فولادی فوق العاده قوی و موتور هایی برای بالا بردن قسمت میانی پل دارند. در نتیجه، این پل ها پر هزینه و به طور کلی دارای ظاهری ناپسند هستند.

 منبع

 نوشته شده توسط تیم مترجمین موسسه 808

 اگر دوست دارید به تیم مترجمین 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل PDF مقاله برای اعضای VIP رایگان است. سایر کاربران با پرداخت ۵۰۰ تومان می توانند اقدام به دریافت این فایل کنند.

PDF
برچسب ها: 

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

برای کاربران ویژه رایگان است

نوع فایل دریافتی :
PDF
اعتبار مورد نیاز : 500 تومان
دریافت فایل PDF و حمایت از ترجمه کنندگان500 تومان
پرداخت 500 تومان و مشاهده محتوا
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
1پاسخ
پوش اور پل
سلام دوستان بنده رو پایان نامه با موضوع پوش اور پل کار میکنم میخواستم ببینم از دوستان کسی هست تو پوش اور پل تجربه داشته باشه؟
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه کمانش الاستیک در عرشه ی پل فولادی چگونست؟
سلام وققتون بخیر عرشه ی پل فولادی این اجازه رو داره که وارد کمانش الاستیک بشه.. باز هم تاکید می کنم کمانش الاستیک و خطی نه کمانش غیر الاستیک و غیر خطی ... ممنون از سایت خوبتون
عکس کاربر
0پاسخ
سوال در مورد دوره آموزشی مدلسازی و تحلیل پل با OpenSees
سلام، در دوره‌های آموزش نرم افزار OpenSees به مدلسازی و تحلیل پل هم پرداخته می‌شود ، کدام دوره آموزشی این مبحث را در برمی‌گیرد؟ با تشکر
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .