پاسخ به سوالات متداول داوطلبین آزمون ورود به حرفه-محاسبات(قسمت سوم: حسام اتقایی)

به دلیل نزدیکی به آزمون ورود به حرفه امسال که در خرداد 93 برگزار میگردد و اینکه تعداد نسبتا زیادی از کاربران سایت در مرحله آماده سازی خود جهت شرکت در این آزمون به سر مببرند تصمیم گرفتیم تا در مجوعه ای از مقالات تحلیلی با عنوان "پاسخ به سوالات متداول آزمون ورود به حرفه" در هر شماره با یکی از مدرسین گروه آموزشی 808 مصاحبه ای متنی ترتیب دهیم تا ضمن آشنا سازی شما با مدرسین 808 ، پاسخ سوالاتتان را از این طریق بیان  کنیم.

در قسمت اول  و قسمت دوم از این سلسله مقالات سوال و جوابی مصاحبه ای متنی با مهندس صادق علوی  و دکتر فواد مهاجری داشتیم در این قسمت با مهندس حسام اتقایی یکی دیگر از مدرسین دوره های آمادگی ورود به حرفه 808 که از مدرسین انحصاری گروه آموزشی 808 میباشند تدارک دیده ایم که طی آن می توانید پاسخ برخی از سوالات خود از آمادگی برای این آزمون را بیابید.

1-در ابتدا لطفا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید.

حسام اتقایی هستم، کارشناس ارشد سازه و مدرس دوره های آمادگی ورود به حرقه نظام مهندسی

2-آیا خود شما تا به حال در این آزمون شرکت کرده اید ؟

بله، من هم همانند سایر داوطلبان در این آزمون ها شرکت کردم و دارای پروانه اشتغال با صلاحیت های محاسبات، نظارت و اجرا می باشم.

3-علت اصلی پایین بودن آمار قبولی در آزمون محاسبات را چه میدانید؟

در آزمون محاسبات این انتظار از داوطلبان می رود که تسلط نسبتا بالایی در مفاهیم پایه ای دانشگاهی داشته باشند ولی عملا پس از گذشت 3 سال از فارغ و التحصیلی و بازار کار غیر مرتبط با مفاهیم علمی، این مفاهیم در ذهن داوطلبان بسیار کم رنگ می شود که برای قبولی در آزمون محاسبات کافی نیست.

نکته مهم دیگر اینکه، بسیاری از داوطلبان علیرقم توان علمی مناسب درکار کردن با ماشین حساب یا دچار ضعف هستند یا زمان زیادی را صرف می کنند و از بسیاری از قابلیت های مفید ماشین حساب بی اطلاعند..

4-با این اوصاف پیشنهاد شما جهت موفقیت در این آزمون چیست؟

مرور و در صورت لزوم یادگیری مفاهیم پایه ای، حل تست های متعدد با استفاده از همان ماشین حسابی که قصد دارند در جلسه آزمون به همراه داشته باشند.

5-شما استفاده از منابع کمکی مثل حل تست ها را ضروری می دانید؟

بله، بعد از مطالعه منابع اصلی آزمون بهترین راهکار برای قبولی است، فقط باید تغییرات آیین نامه ای را نیز در نظر گرفت.

6-منظور از برنامه بلند مدت چیست؟

این برنامه برای افراد با سطح اطلاعات متفاوت قطعا متغیر است. هر فرد با بررسی سوالات آزمون های گذشته می تواند سطح اطلاعات خود را محک زده و سپس با یک برنامه ریزی بلند مدت و پیوسته بطور مثال روزی 3 ساعت مفید به مطالعه و حل تمرین بپردازد.

7-سطح علمی دانشگاه محل تحصیل داوطلب تا چه حد در موفقیت داوطلب می تواند دخیل باشد؟

بطور معمول کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه های با سطح علمی بالاتر کمی راحت تر است،  چون گام اول یعنی تسلط بر مفاهیم پایه ای را با سرعت بیشتری می پیمایند.

8-بنابراین هر کس با هر سطح علمی در صورت تلاش می تواند در این آزمون حد نصاب لازم را کسب کند. درسته؟

بله کاملا درسته.

9- لطفاً در زمینه فعالیت های خود پیرامون آزمون های ورود به حرفه صحبت کنید

بنده در چند سال اخیر دوره های مختلفی را در زمینه آمادگی برای آزمون های ورود به حرفه برگزار کردم. در دوره های برگزار شده علاوه بر بیان مفاهیم و حل تست، تکنیک های سریع تست زنی و کار کردن حرفه ای با ماشین حساب های مهندسی نیز آموزش داده شده که این موضوع خود سبب افزایش علاقه و رضایتمندی در دانشجویان شده است. در حال حاضر نیز با گروه آموزشی 808 همکاری دارم.

10-برخی از داوطلبان از خسته کننده بودن مطالب گلایه می کنند، آیا شما این موضوع را تأیید می کنید؟

از آنجایی که حجم مطالب زیاد است، لذا نیاز به زمان نسبتا زیادی نیز می باشد. در صورتی که یادگیری این حجم زیاد مطالب در مدت کم صورت گیرد مطالب به خوبی فرا گرفته نشده و خسته کننده به نظر می رسند.

در انتها چه توصیه ای به داوطلبان دارید؟

با برنامه ریزی صحیح به مطالعه و حل تست بپردازند و هنگام آزمون زمان را به درستی مدیریت کنند زیرا اکثر افراد دارای آمادگی، در هنگام آزمون دچار کمبود وقت می شوند.

جهت دریافت کل اطلاعات  این مقاله  می توانید از لینک زیر دانلود بفرمایید:

.
.
.

نویسنده :

حسام اتقایی (رزومه

کارشناس ارشد سازه و مدرس دوره های آمادگی ورود به حرقه نظام مهندسی

عضو تیم مدرسین گروه آموزشی 808

 


مطالب مرتبط دوره های آموزشی 808 جهت آمادگی آزمون ورود به حرفه محاسبات:

» معرفی نمایندگی808 در شهرستان چالوس«دوره آمادگی آزمون ورود به حرفه(محاسبات) در بهار 93

» پاسخ به سوالات متداول داوطلبین آزمون ورود به حرفه-محاسبات(قسمت اول: صادق علوی   تمديد مهلت ثبت نام آزمون تاريخ: شنبه 16 فروردین 1393
 
 
با توجه به درخواست سازمان هاي نظام مهندسي استان ها و داوطلبان آزمون هاي فوق به اطلاع مي رساند ثبت نام اين آزمون ها تا تاريخ چهارشنبه 20 فروردين 1393 تمديد گرديد و همچنين تاريخ اخذ تاييديه ثبت نام توسط سازمان هاي نظام مهندسي و كارداني استان تا تاريخ سه شنبه 26 فروردين 1393 خواهد بود. لازم به ذكر است كليه داوطلبان موظفند تاييديه ثبت نام خود را از ­بخش "قبلا ثبت نام نموده ام" سامانه ثبت نام كنترل نمايند و در صورت عدم تاييد، حداكثر تا تاريخ 23 فروردين 1393 به سازمان هاي نظام مهندسي و  يا كارداني استان خود مراجعه نمايند.
لازم به ذكر است اين تاريخ ها به هيچ عنوان قابل تمديد نبوده و اين اطلاعيه بمنزله ابلاغ رسمي به ادارات كل راه و شهرسازي و سازمانهاي نظام مهندسي  و نظام كارداني استان ها نيز مي باشد.
منبع: +

مطالب کمک آموزشی 808 جهت شرکت در آزمون ورود به حرفه:

 » معرفی منابع و کتب کمک آموزشی جهت آمادگی آزمون ورود به حرفه(قسمت دوم)

» معرفی منابع و کتب کمک آموزشی جهت آمادگی آزمون ورود به حرفه(قسمت اول)

»  دوره آمادگی آزمون ورود به حرفه آموزشگاه مجازی 808 ، ویژه آزمون آذر 92

» همه آنچه بایست از ثبت نام در آزمون ورود به حرفه نظام مهندسی بدانید

» دانلود رایگان پنجمین دوره وورکشاپ تخصصی-دوره آمادگی ورود به حرفه نظام مهندسی

 » ایبوک حل تست درس سازه های فولادی(حالت حدی) ویژه آزمون ورود به حرفه

درباره نویسنده
عکس‌های مدیریت کل سایت

مدیریت کل سایت

امیدواریم بتوانیم در سیستم کنونی آموزش مهندسی کشورمان با کمک همکارانمان در گروه آموزشی 808 تغییری ایجاد کنیم.در این راه میتوانید با حمایت و همکاری اتان ما را دلگرم سازید.
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    هر آنچه در رابطه با یک موضوع تخصصی می خواهید ( فیلم، عکس، مقاله، اخبار و ... )، فقط در یک صفحه

    صفحه اصلی دانشنامه