مقاله تحلیلی : روش های کارآمد بهسازی یا مقاوم سازی پل های موجود

مقاله تحلیلی : روش های کارآمد بهسازی یا مقاوم سازی پل های موجود

وزارت حمل و نقل آمریکا مشخص کرده است که پل های بسیاری وجود دارند که نیاز به جایگزینی، بهسازی، ترمیم و یا تغییرات نیاز دارند. در پایان سال 2014 طبق آمار اداره ملی پل ها - National Bridge Inventory - ، 145800 پل بزرگراهی سازه ای نا کارآمد و یا عملکردی نا مطلوب دارند. این تعداد حدود 27 در صد از کل پل ها راتشکیل می دهند. در بعضی از ایالت ها حتی وضعیت بدتر است، به عنوان مثال در کالیفرنیا 6/34 درصد و در نیویورک 8/59 درصد از پل ها کارایی لازم را ندارند.
زیر ساخت های موجود قدیمی شده اند نه فقط به خاطر سال های زیادی که از آنها بهره برداری شده بلکه به این دلیل نیز که بخش حمل و نقل به سمت نوسازی پیش می رود. با وجود تمایل به ارتقا و بهبود زیر ساخت ها، منابع مالی اختصاص داده شده برای جایگزینی، ترمیم و بهسازی این میزان زیاد پل کافی نیست. بنابراین استفاده از راه حل هایی که اقتصادی و درعین حال کارآمد هستند، ضروری است. در برخی موارد پل های قدیمی دارای اهمیت تاریخی هستند که سبب می شوند تقویت آن ها به جایگزین کردن آن ها با پلی دیگر ارجحیت داشته باشد.

دریافت مقاله : 

bridge-_methods.pdf


 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید

پیوستاندازه
PDF icon node_4663-bridge-_methods.pdf461 KB
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808