مقاله تحلیلی : روش های کارآمد بهسازی یا مقاوم سازی پل های موجود

مقاله تحلیلی : روش های کارآمد بهسازی یا مقاوم سازی پل های موجود

وزارت حمل و نقل آمریکا مشخص کرده است که پل های بسیاری وجود دارند که نیاز به جایگزینی، بهسازی، ترمیم و یا تغییرات نیاز دارند. در پایان سال 2014 طبق آمار اداره ملی پل ها - National Bridge Inventory - ، 145800 پل بزرگراهی سازه ای نا کارآمد و یا عملکردی نا مطلوب دارند. این تعداد حدود 27 در صد از کل پل ها راتشکیل می دهند. در بعضی از ایالت ها حتی وضعیت بدتر است، به عنوان مثال در کالیفرنیا 6/34 درصد و در نیویورک 8/59 درصد از پل ها کارایی لازم را ندارند.
زیر ساخت های موجود قدیمی شده اند نه فقط به خاطر سال های زیادی که از آنها بهره برداری شده بلکه به این دلیل نیز که بخش حمل و نقل به سمت نوسازی پیش می رود. با وجود تمایل به ارتقا و بهبود زیر ساخت ها، منابع مالی اختصاص داده شده برای جایگزینی، ترمیم و بهسازی این میزان زیاد پل کافی نیست. بنابراین استفاده از راه حل هایی که اقتصادی و درعین حال کارآمد هستند، ضروری است. در برخی موارد پل های قدیمی دارای اهمیت تاریخی هستند که سبب می شوند تقویت آن ها به جایگزین کردن آن ها با پلی دیگر ارجحیت داشته باشد.

دریافت مقاله : 

bridge-_methods.pdf


 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید

پیوستاندازه
PDF icon node_4663-bridge-_methods.pdf461 KB
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
140پاسخ
خمش تیر بلند در عرض
سلام . میخواستم فرمول و علت خم نشدن تیر بلند از عرض رو بپرسم. مثال: چرا خطکش نازک معمولی از عرض نازکش سریع با فشار بسیار کمی خم میشه ولی در عرض بیشترش اصلا خم نمیشه
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...