مقاله تحلیلی : بهبود کیفیت هوا در کلانشهرها :مطالعه موردی مکزیکوسیتی

مقاله تحلیلی : بهبود کیفیت هوا در کلانشهرها :مطالعه موردی مکزیکوسیتی

یکی از مشکلات بزرگ پیش روی جوامع در قرن بیست و یکم یافتن راه های عملی برای آوردن منافع رشد اقتصادی به کشورهای در حال توسعه بدون آسیب زدن به محیط زیست است . مکزیکوسیتی ، سائوپائولو، و پکن همه مشکلات زیست محیطی جدی و مشابهی را تجربه میکنند ،شامل آلودگی شدید آب و هوا. به مانند بسیاری شهرها در کشورهای در حال توسعه از انبوه جمعیت و خودرو در حال انفجار هستند و تعداد شهرهای با کیفیت پایین زیست محیطی همچنان در حال افزایش است .این نیازی فوری برای پرداختن به موضوعات و موانع معمولی ایجاد میکند که مناطق شهری در سراسر جهان آن را تجربه میکنند و نیازی برای درک کاملتر از رابطه میان آلودگی هوا، سلامتی انسان و تغییرات آب و هوا.

 

 

دریافت مقاله : 

air_pollution.pdf

 

منبع : mexico_city_project_-molina_1.pdf

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید

درباره نویسنده
عکس‌های roozbeh

روزبه محمدی

کارشناس ترافیک و برنامه ریز حمل و نقل مدرس دروس ترافیک و برنامه ریزی حمل و نقل
سوالات مرتبط
عکس کاربر
468پاسخ
درخواست راهنمایی در خصوص رشته کارشناسی شهرسازی و طراحی شهری
سلام من تازه در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱ فارغ اتحصیل شدم یعنی دفاع کردم ارشد طراحی شهری و کارشناسی شهرسازی بودم برای ادامه مسیر واقعا گیج شدم و نمیدونم چ راهی رو برم ک درست باشه متولد ۷۵ هستم سربازی هم نرفتم ممنون میشم راهنماییم کنید
عکس کاربر
2پاسخ
کد گزاری جدول کوچه
سلام قبلا شهرداری کدگزاری جدول کوچه را اشتباهی اعمال کرده وبعد از 14 سال اومده ومی خواهد جدول اشتباهی را کد گزاری جدید کنه درین صورت تنها خانه ی ضرر دیده خونه ماست که از فاصله جدول جوی کوچه با حیاط خونه ما 30 سانتی متر است من باید چه دلیلی بیاورم وچه کار کنم ومانعش بشوم ویا کجا وچه بگم؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...