مقاوم سازی ارزان ساختمان بنایی- خشتی با نوارهای تهیه شده از لاستیک ماشین به روایت تصویر

مقاوم سازی ارزان ساختمان بنایی- خشتی با نوارهای تهیه شده از لاستیک ماشین به روایت تصویر

در این پروژه جالب که در توسط موسسه معتبر انستیتو تحقیقات مهندسی زلزله امریکا واقع در کالیفرنیا ساختمان بنایی شکننده و ضعیفی را در بر روی میز لرزان تحت آزمایش دینامیکی قرار داده و مقاوم سازی آنرا با نوار های بریده شده از لاستیک الیر خودرو شبیه به اف آر پی مقاوم نموده اند. از این نمونه پروژه های ابتکاری با هزینه پایین در کشور های فقیر و در حال توصعه می توان به عنوان راهکارهایی ارزان به منظور بهسازی لرزه ای استفاده نمود. در این کتاب مصور 56 صفحه ای که نیاز به توضیح خاصی ندارد، به صورت 3 بعدی و عملی مقاوم سازی ساختمان خشتی یا بنایی به تصویر در آمده است.

درباره نویسنده
عکس‌های Civil808-Admin

مدیریت محتوای سایت

امیدواریم توانسته باشیم در سیستم کنونی آموزش مهندسی کشورمان با کمک همکارانمان در گروه آموزشی 808 تغییری ایجاد کنیم.در این راه میتوانید با حمایت و همکاریتان ما را دلگرم سازید.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
2پاسخ
در خصوص فایل اکسل محاسبه ی دیوارهای نسبی و خروج از مرکزیت ساختمان بنایی
سلام . با استفاده از فایل اکسل شما ، دیوارهای نسبی ساختمان بنایی را محاسبه کردم . و در آخر نوشته شده است که اثر پیچش لحاظ گردد. اما از این مرحله به بعد رو نمیدونم باید چیکار کنم و چطور اثر پیچش و لحاظ کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید.
عکس کاربر
1پاسخ
به دست آوردن نمودار نیرو جابه جایی در آباکوس
دیواری مصالح بنایی رو به صورت میکرو مدل کردم بر طبق فیلمی که از سایت گرفتم. ولی هر کاری می کنم نمودار نیرو جابه جایی همش به صورت خطی درمیاد . در صورتی که می دونم که باید غیر خطی باش. ممنون میشم راهنماییم کنید.
عکس کاربر
2پاسخ
ناگونیا بودن دیوار
سلام راه اصلاح ناگونیا بودن دیوار یا بازشو چیست ؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...