مقاله تحلیلی: اولین مدرسه ساخته‌ شده با چاپگرهای سه‌بعدی در جهان

مقاله تحلیلی: اولین مدرسه ساخته‌ شده با چاپگرهای سه‌بعدی در جهان

این پروژه که در ماداگاسکار قرار دارد ترکیبی از فعالیت‌های بشر‌دوستانه، فناوری‌های نوآورانه و معماری پایدار است.

یک سازمان غیر‌انتفاعی (NGO) مستقر در کلرادو با نام Thinking Huts، برای ساخت اولین مدرسه جهان با چاپگرهای سه‌بعدی در ماداگاسکار با یک شرکت معماری و یک شرکت فناوری سه‌بعدی همکاری کرده ‌است.

هدف ارائه طرحی نوآورانه و پایدار برای آموزش به کودکان خردسال است. این مدرسه آزمایشی با استفاده از دیوار‌های چاپ‌شده با چاپگرهای سه‌بعدی و مصالح ساختمانی بومی برای بام، در‌ها و پنجره‌ها ساخته می‌شود.

 آصف خان، عضو هیئت‌مدیره Thinking Huts در یک بیانیه مطبوعاتی گفت این موسسه توانایی انتقال آموزش به میلیون‌ها نفر در سطح جهان را دارد و استفاده از فناوری چاپگرهای سه‌بعدی در طراحی و ساخت مدارس باعث افزایش دسترسی به آموزش با‌کیفیت برای جوامع محروم خواهد شد.

با همکاری Studio Mortazavi برای طراحی و Hyper Robotics برای فناوری سه‌بعدی، Thinking Huts قصد دارد اولین مدرسه را در سال 2021 اجرا کند.

جزئیات مدرسه چاپ سه‌بعدی

این تیم از این جهت ماداگاسکار را به‌عنوان اولین مکان مد‌نظر خود انتخاب نمود که نیاز به آموزش در این کشور یکی از موارد ضروری است. این کشور همچنین از پتانسیل رشد اقتصادی، ثبات سیاسی و امکانات انرژی خورشیدی برخوردار است.

 در این کشور، 60 درصد از 1.3 میلیون کودک به دلیل ازدحام جمعیت و کمبود بودجه به مدرسه و فضای آموزشی دسترسی ندارند.

 دو دلیل انتخاب فناوری سه‌بعدی برای ساخت مدرسه در ماداگاسکار به حداقل رساندن زمان و هزینه‌های ساخت است، زیرا چاپ سه‌بعدی بسیار سریع‌تر از ساخت‌وساز به روش‌های سنتی است. آنچه معمولاً ماه‌ها طول می‌کشد را می‌توان در چند روز با چاپگرهای سه‌بعدی به پایان رساند. مهم‌تر از این، چاپگرهای سه‌بعدی انتشار کربن را به حداقل می‌رسانند. چاپگر سه‌بعدی موردنظر، چاپگر متعلق به Hyperion Robotics است که در فنلاند قرار دارد.

 طرح مدرسه الهام گرفته از کندوی زنبورعسل است که اجازه گسترش آن را می‌دهد. طراحی این مدرسه که به‌راحتی قابل‌حمل و استقرار است برای مناطق دورافتاده و صعب‌العبور جهان که دسترسی به مدرسه آسان نیست، طرح ایده آلی است.

 خانه‌های ساخته‌شده با چاپگرهای سه‌بعدی به‌سرعت در حال پیشروی هستند و طراحی‌های چشمگیر و ابتکاری برای آن‌ها تابه‌حال ارائه ‌شده است، بنابراین درک این‌که چرا این طرح‌ها برای مدارس نیز مفید هستند آسان است.

هدف Thinking Huts بررسی چگونگی پیشرفت این پروژه آزمایشی در جنوب ماداگاسکار، پیش از توسعه آن در کل کشور و بقیه نقاط جهان است.

منبع 

نوشته شده توسط تیم مترجمین موسسه 808

اگر دوست دارید به تیم مترجمین 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل PDF مقاله برای اعضای VIP رایگان است. سایر کاربران با پرداخت ۵۰۰ تومان می توانند اقدام به دریافت این فایل کنند.

PDF

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

برای کاربران ویژه رایگان است

نوع فایل دریافتی :
PDF
اعتبار مورد نیاز : 500 تومان
دریافت فایل PDF و حمایت از ترجمه کنندگان500 تومان
پرداخت 500 تومان و مشاهده محتوا
درباره نویسنده
عکس‌های مهسا رضوانی

مهسا رضوانی

سابقه مترجمی همزمان برای مدیریت پروژه در یک پروژه ساختمانی با سیستم ICF در بابلسر به مدت یک سال - علاقه مند به بحث ها کارگاه ها و مقالات در زمینه مدیریت ساخت و BIM
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • تقویم آموزشی

  21 اسفند 1399
  موسسه آموزش عالی مهر اروند
  5 خرداد 1400
  موسسه آموزش عالی وحدت
  31 تير 1400
  دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

  پکیج استثنایی 808