مقاله تحلیلی: طراحی مبتنی بر عملکرد در آسمان خراش آبنو هاروکاس با ارتفاع 300 متر

مقاله تحلیلی: طراحی مبتنی بر عملکرد در آسمان خراش آبنو هاروکاس با ارتفاع 300 متر

چکیده
در طراحی یک آسمان خراش 300 متری که انتظار می‌رفت بلندترین ساختمان در ژاپن (یک کشور زلزله به شدت زلزله خیز) باشد، تصمیم گرفته شد که طراحی مبتنی بر عملکرد در مقیاس کلی برای تعیین موارد اضافی و همچنین تعریف مشخصات جدید با استفاده از تکنیک جدید زیر انجام شود. از تکنیک‌های جدید به این دلیل استفاده می‌شود که تکنیک‌ها و مصالح موجود برای ارضای معیارهای طراحی در مقیاس بزرگ، ساختمان‌هایی با شکل نامنظم و صرفه جویی در مصالح کافی نیستند و همچنین برای بازسازی ساده یک ساختمان موارد زیر مورد نیاز هستند:

  • مصالحی با استحکام بالا: ستون‌های CFT ساخته شده از بتن با مقاومت بالا و فولاد
  • سیستم‌های اتصال جدید: ترکیبی از دیافراگم بیرونی و مفاصل آلومینیومی؛
  • میراگرهای مختلف از جمله دیوارهای ساخته شده از ورق فولادی موج دار، میراگر اصطکاکی دورانی، میراگر روغنی و میراگر جرمی تنظیم شده پاندول (ATMD)
  • سیستم پی: فونداسیون گسترده شمعی، دیوار حائل ساخته شده از سیمان و خاک و شمع‌های بطری شکل CFT با مقاومت بالا

منبع
ترجمه شده توسط تیم خبری 808
اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل کامل مقاله: performance-based_design_of_300_m_vertical_city1.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های civil007

ن

سوالات مرتبط
عکس کاربر
140پاسخ
خمش تیر بلند در عرض
سلام . میخواستم فرمول و علت خم نشدن تیر بلند از عرض رو بپرسم. مثال: چرا خطکش نازک معمولی از عرض نازکش سریع با فشار بسیار کمی خم میشه ولی در عرض بیشترش اصلا خم نمیشه
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .