مقاله تحلیلی: سه زمینه شغلی مهندسی عمران با بیشترین درآمد

مقاله تحلیلی: سه زمینه شغلی مهندسی عمران با بیشترین درآمد

مهندسی عمران پس از مهندسی نظامی قدیمی‌ترین شاخه مهندسی محسوب می‌شود و همچنین یکی از پرطرفدارترین انواع رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌ها به شمار می‌رود. برای این که یک مهندس عمران درآمد بالایی داشته باشد، لازم است تعامل گسترده‌ای با محیط و سازه‌های اطراف خود داشته باشد. این سازه‌ها شامل جاده‌ها، پل‌ها، کانال‌ها، سدها و ساختمان‌ها می‌باشند. مهندسین عمران اساساً با ساخت تمام چیزهای پیرامون ما در ارتباط هستند.
در این مقاله، بر روی سه زمینه شغلی بحث خواهیم کرد که بیشترین درآمد را برای مهندسین عمران به همراه دارد؛ البته در ابتدا بایستی به طور دقیق‌تر به تعریف مهندسی عمران پرداخته و زیرشاخه‌ها و گرایش‌های آن تعریف شود.
مهندسی عمران چیست؟
مهندسی عمران نظامی است که منجر به طراحی، ساخت و نگهداری محیط فیزیکی و طبیعی می‌گردد. این علم در حوزه عمومی شامل فعالیت‌های شهری، کشوری می‌شود و تا بخش‌های خصوصی و حتی منازل شخصی و شرکت‌های بین‌المللی امتداد می‌یابد.
مهندسی عمران گرایش‌های متعددی دارد و شامل علم مهندسی مصالح می‌شود که به مطالعه مشخصه‌های کلیدی موادی نظیر سرامیک، بتن، آسفالت، فلزات سنگین اعم از آلومینیوم، فولاد، پلیمرهای ترموست یا گرما سخت، پلی متیل متاکریلات و فیبرهای کربنی می‌پردازد. این حوزه شامل محافظت و ترکیب دو نوع فلز برای تولید فلزی دیگر با مشخصات مطلوب می‌باشد.
منبع
ترجمه شده توسط تیم خبری 808
اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل مقاله:node_15441-top_3_jobs_for_highest_civil_engineering_salary.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های poorya_n

پوریا نخعی

لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه فردوسی مشهد و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مدیریت منابع آب دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران سابقه ترجمه مقاله و کتاب تخصصی اشنا به نرم افزارهای matlab, lingo,Gams,hec-hms,modsim, etabs, safe
سوالات مرتبط
عکس کاربر
46پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
صلاحیت مهندس محاسب
سلام و احترام من کاردانی پیوسته رشته ساختمان دارم در حال گذراندن کارشناسی عمران اجرایی اگر کارشناسی ارشد سازه یا زلزله بخوانم صلاحیت محاسبه تعلق خواهد گرفت؟
عکس کاربر
1پاسخ
پکیج آموزشی صفر تا صد کارشناسان دفاتر فنی شرکتهای عمرانی
آموزش صفر تا صد کارشناسان دفاتر فنی شرکتهای عمرانی رو چطور تهیه کنم؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808