مقاله تحلیلی: سه زمینه شغلی مهندسی عمران با بیشترین درآمد

مقاله تحلیلی: سه زمینه شغلی مهندسی عمران با بیشترین درآمد

مهندسی عمران پس از مهندسی نظامی قدیمی‌ترین شاخه مهندسی محسوب می‌شود و همچنین یکی از پرطرفدارترین انواع رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌ها به شمار می‌رود. برای این که یک مهندس عمران درآمد بالایی داشته باشد، لازم است تعامل گسترده‌ای با محیط و سازه‌های اطراف خود داشته باشد. این سازه‌ها شامل جاده‌ها، پل‌ها، کانال‌ها، سدها و ساختمان‌ها می‌باشند. مهندسین عمران اساساً با ساخت تمام چیزهای پیرامون ما در ارتباط هستند.
در این مقاله، بر روی سه زمینه شغلی بحث خواهیم کرد که بیشترین درآمد را برای مهندسین عمران به همراه دارد؛ البته در ابتدا بایستی به طور دقیق‌تر به تعریف مهندسی عمران پرداخته و زیرشاخه‌ها و گرایش‌های آن تعریف شود.
مهندسی عمران چیست؟
مهندسی عمران نظامی است که منجر به طراحی، ساخت و نگهداری محیط فیزیکی و طبیعی می‌گردد. این علم در حوزه عمومی شامل فعالیت‌های شهری، کشوری می‌شود و تا بخش‌های خصوصی و حتی منازل شخصی و شرکت‌های بین‌المللی امتداد می‌یابد.
مهندسی عمران گرایش‌های متعددی دارد و شامل علم مهندسی مصالح می‌شود که به مطالعه مشخصه‌های کلیدی موادی نظیر سرامیک، بتن، آسفالت، فلزات سنگین اعم از آلومینیوم، فولاد، پلیمرهای ترموست یا گرما سخت، پلی متیل متاکریلات و فیبرهای کربنی می‌پردازد. این حوزه شامل محافظت و ترکیب دو نوع فلز برای تولید فلزی دیگر با مشخصات مطلوب می‌باشد.
منبع
ترجمه شده توسط تیم خبری 808
اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل مقاله:node_15441-top_3_jobs_for_highest_civil_engineering_salary.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های poorya_n

پوریا نخعی

لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه فردوسی مشهد و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مدیریت منابع آب دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران سابقه ترجمه مقاله و کتاب تخصصی اشنا به نرم افزارهای matlab, lingo,Gams,hec-hms,modsim, etabs, safe
سوالات مرتبط
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
صلاحیت مهندس محاسب
سلام و احترام من کاردانی پیوسته رشته ساختمان دارم در حال گذراندن کارشناسی عمران اجرایی اگر کارشناسی ارشد سازه یا زلزله بخوانم صلاحیت محاسبه تعلق خواهد گرفت؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .