مقاله تحلیلی: مفاهیم پایه‌ای که یک مهندس عمران باید بداند

مقاله تحلیلی: مفاهیم پایه‌ای که یک مهندس عمران باید بداند

برخی مفاهیم مهم پایه‌ای که مهندس عمران باید بداند، در زیر ارائه شده است:

  • ایمنی را در اولویت اول قرار دهید: در کارگاه کلاه‌ و کفش‌ ایمنی بپوشید. برای زندگی و سلامت خود اهمیت قائل شوید.
  • اندازه‌گیری دقیق اعضای سازه‌ای را به دقت اندازه گیری کنید: همیشهمتر نواری سه متری یا پنج متری همراه داشته باشید. آن در هر فروشگاه ابزار‌فروشی موجود است. اندازه‌گیری به دلایل مختلفی یک پارامتر مهم محسوب می‌شود، این نکته را به خاطر بسپارید.
  • گفتگوی اثر بخش کلید اصلی برقراری ارتباط است: در کارگاه ساختمانی افرادی با سطوح متفاوت ارتباطی حضور دارند، بنابراین لازم است بدانید چگونه افراد را متقاعد کنید
  • تمرکز داشته باشید: کمی بی‌دقتی می‌تواند باعث سوء شهرت شما در محل کار شود، بنابراین سعی کنید همیشه روی کارتان متمرکز باشید.
  • نقشه کشی مهندسی را فرا بگیرید: لازم است که دانشجویان مهندسی عمران قوه تصویر سازی و تخیل خوبی داشته باشند. ممکن است این کار پیچیده به نظر برسد اما با تمرین میسر می‌شود.
  • محاسبات: مایکروسافت اکسل، لیستوفر میلگرد و برآورد هزینه موارد بعدی هستند که یادگیری آن‌ها برای مهندسان عمران اهمیت دارد.
  • تبدیل واحدها را فرا بگیرید: واحد نقشه‌های مهندسی، پلان آکس بندی، پلان طبقات و غیره همه به میلی‌متر است. در سفارش مصالح گاهی اوقات فوت، اینچ و متر به کار می‌رود، بنابراین دانستن تبدیل واحدها حائز اهمیت است.

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

basic_concepts_civil_engineer_should_know.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

درباره نویسنده
عکس‌های rhs

رامین حسن زاده ساوجبلاغی

دانشجوی دکتری سازه - عضو تیم مترجمین 808
سوالات مرتبط
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
صلاحیت مهندس محاسب
سلام و احترام من کاردانی پیوسته رشته ساختمان دارم در حال گذراندن کارشناسی عمران اجرایی اگر کارشناسی ارشد سازه یا زلزله بخوانم صلاحیت محاسبه تعلق خواهد گرفت؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .