سیستم سقف کامپوزیت عرشه فولادی (مجموعه ای کامل از فایل نرم افزاری و نکات مهم مبحث دهم)

سیستم سقف کامپوزیت عرشه فولادی (مجموعه ای کامل از فایل نرم افزاری و نکات مهم مبحث دهم)

با توجه به استفاده روز افزون از سیستم سقف کامپوزیت عرشه فولادی در ساخت و سازها، همچنین مزیت های این نوع سقف نسبت به سایر سیستم های پوشش سقف، جهت آشنایی بیشتر با این سیستم و همچنین ارائه نکاتی پیرامون طرح و اجرای سیستم سقف عرشه فولادی، جناب اقای مهندس "حسین نژادفرد" (از همکاران و نمایندگی موسسه آموزشی - مهندسی 808 در تبریز) تجربیات خود در طراحی و اجرای سقف‌های عرشه فولادی را در قالب مقاله تحلیلی امروز خدمت علاقمندان ارائه کرده اند.

فرض تهیه مقاله بر این بوده که استفاده کنندگان به حداقل های نرم افزار Etabs مسلط بوده، بنابراین فایل ایتبس نمونه ضمیمه مقاله قرارداده شده تا کاربران عزیز مواردی از قبیل تنظیمات سقف کامپوزیت عرشه فولادی، نحوه معرفی، تنظیمات آیین نامه و ... بتوانند استخراج نمایند.

مقاله تحلیل امروز در قالب یک مجموعه کامل که مورد نیاز اکثر مهندسین و دانشجویان محترم است ؛ تهیه و تدارک دیده شده است. در این مجموعه موارد زیر موجود است :

 1. مقاله تحلیلی شامل:
 • معرفی قسمت های مختلف سیستم سقف عرشه فولادی، تاریخچه، مزایا معایب، نحوه اجرا و ...
 •  نکات کاربردی مفید
 • طراحی سقف عرشه فولادی
 • محاسبات دستی ویژه قسمت های مختلف عرشه شامل عملکرد T شکل یا مستطیلی مقطع، طراحی مقطع عرشه فولادی با فولاد کششی تنها، طراحی ورق بدون بتن برای بارهای حین اجرا و... (محاسبات خارج از توانایی Etabs)
 • نمونه های پروفیل ذوزنفه ای
 • نحوه تعریف عرشه فولادی با 2 گلمیخ در Etabs
 • توضیحات خصوصی سقف
 • نکات تجربی در مورد سقف های عرشه فولادی
 • ...
 1. فایل ایتبس نمونه سقف عرشه فولادی  Etabs2000 V9.7.4 (فایل تحلیل - طراحی شده)
 2. نمونه نقشه های اتوکد  AutoCAD2000دیتیل های اجرایی (نقشه ها بصورت PDF و DWG ارائه شده و قابل ویرایش و استفاده هستند)
 3. نکات مهم مبحث دهم (ویراش سال 92) برای طراحی سقف عرشه فولادی
 4. نمونه کاتولوگ بسیار کامل خارجی (انگلیسی)(جداول محاسبه سریع و نحوه ی اتصالات مختلف و ...)
 5. نمونه کامل محاسبات سقف عرشه فولادی توسط شرکت های عرضه کننده عرشه فولادی
 6. 70 عکس از تصاویر نکته دار طراحی و مراحل اجرایی  از سیستم عرشه فولادی

برای دانلود و مطالعه مقاله امروز تنها کافیست با پرداخت  20 هزار تومان از اعتبار خود ؛ بر روی لینک زیر "پرداخت و مشاهده محتوا" کلیک نمائید.

مطلب مرتبط:

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

نوع فایل دریافتی :
اعتبار مورد نیاز : 20,000 تومان
با 10 درصد تخفیف برای کاربران VIP: 20,000 تومان
پرداخت 20,000 تومان و مشاهده محتوا
درباره نویسنده
عکس‌های sazeplus

سازه پلاس

 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • Comments

  جالب نبود

  عکس‌های mohsenebrahimian
  mohsenebrahimian

  خیلی فایل ناقصیه من فکر کردم فایل اتوکدش دتایل کامل اجرای سقف عرشه فولادی را داره در صورتی که نداره

  عکس‌های ahzfirst
  ahzfirst

  با سلام
  از این بابت از شما عذرخواهی میکنم و امیدوارم باقی محصولات آموزشی وبسایت که تولیدی خودمون میباشد بتواند در حد انتظار شما رضایت شما را جلب کند

  عکس‌های Civil808-Admin
  Civil808-Admin

  واقعاً در محاسبات دستی اهمال کردید و من که این فایل رو فقط برای محاسبات دستی خریداری کردم راضی نیستم. چون شما یک مثال رو اون هم بدون طرح مسئله و بدون رسم شکل فقط جواب دادید و خواننده به هیچ عنوان از محاسبات شما چیزی متوجه نخواهد شد.

  عکس‌های armasoumi
  armasoumi

  سلام، محاسبات دستی فقط یک بخشی از کل مجموعه هست، و فایل اتوکد و ایتبس هم مال همون محاسبات دستی هست، اگه سوالی از هرکجای مقاله داشتید، ایمیل شخصی بنده در ابتدای مقاله هست، بنده میتونم کمک کنم.
  ولی در حالت کلی برای محاسبات دستی عرض کنم، که یک تیپ عرشه فولادی با مشخصات هندسی و ضخامت ورق مشخص انتخاب شده، دلیل انتخاب هم اینه که شما نمیتونین طرح هندسه و ضخامت ورق بدید تا تولید کنند، بهتره از تیپ های موجود انتخاب کنید، با توجه به ورق انتخابی و حداقل های آیین نامه ای که موجود بوده، ضخامت بتن روی عرشه چک میشه، تا بتن همیشه در فشار باشه طبق محاسبات شما کنترل کنید می بینید که برای حداقل آیین نامه ای همیشه در کشش هست، البته بنده قبل از مبحث 10 سال 92 این مقاله رو منتشر کردم و به صراحت نتیجه گرفتم که ضخامت بتن هیچ وقت نباید کمتر از 6-6.5 باشه که در اصلاحیه تایپی مبحث حداقل ایین نامه رو نیم سانت افزایش دادن (صفحه 124 مبحث 10 بند 10-2-8-3-3 پ1) در محاسبات دستی هم با 6.5 چک کردم که موقعیت تار خنثی از بالا رو شما مشاهده می کنید، توضیح کنار هر عدد داخل جدول هست.
  گام بعدی و صفحه بعدی محاسبات دستی مربوط به تعیین کننده بودن بار گسترده یا متمرکز هست، مشاهده می شه که لنگر ناشی از بارهای متمرکز بیشتر هست و در صفحات بعدی با توجه به لنگر تعیین کننده ضخامت ورق کنترل شده که نیاز پیدا شده با میلگرد پایینی ورق تقویت بشه چون پاسخگو نبوده که دو تیپ لنگرهای نهایش مشخص شده که با توجه به شدت بار میتونه از هر تیپ استفاده بشه، اینجام در بالای صفحه گفته شده که از روش مقطع مستطیلی با فولاد کششی تنها استفاده شده
  در صفحه بعدی هم ورق در حین اجرا و بدون بتن کنترل شده که در شرایط مسئله پاسخگو هست.
  امیدوارم با توضیحات بالا دوباره مقاله رو مطالعه بفرمایید، البته مقاله مشابه دفترچه محاسبات سازه هست و آموزش گام به گام نیست، شما بارها و مقادیر دهنه و مشخصات انتخابی ورق و.. خودتون باید عین مراحل رو تکرار کنید، پیشنهادم اینه محاسبات جدید خودتون رو برای سعی و خطا و کنترل مقادیر انتخابی در اکسل پیش برین.
  باز بنده برای توضیح بیشتر در خدمتم

  عکس‌های sazeplus
  sazeplus

  سلام. فایل دانلود شده فقط شامل فایل ETABS و فایل اتوکد بود. فایل محاسبات دستی و سایر موارد دانلود نشده. احتمالا لینک مشکل دارد. لطفا به هر نحوی که مقدور است مطالب دانلود نشده را ارسال کنید.

  عکس‌های katanaser57
  katanaser57

  سلام. فایل دانلود شده فقط شامل فایل ETABS و فایل اتوکد بود. فایل محاسبات دستی و سایر موارد دانلود نشده. احتمالا لینک مشکل دارد. لطفا به خر نحوی که مقدور است مطالب دانلود نشده را ارسال کنید.

  عکس‌های katanaser57
  katanaser57

  re:alirezarafatfar
  اگر نیروی متمرکز شما بقدری باشد که در سقف برش پانچ ایجاد شود شاید عرشه فولادی گزینه مناسبی نباشد، ولی طراحی عرشه فولادی بر اساس ماکزیمم لنگر ایجاد شده از بارهای گسترده و بارهای متمرکز طراحی شده که اتفاقا بارهای متمرکز تعیین کننده هستند.

  عکس‌های sazeplus
  sazeplus

  سلام اگه امکان داره موارد طراحی دستی را تیتر وار بیان کنید وقتی نمونه از مطلب گذاشته نمبشه خوب چور یکی بفهمه چی توش هست ؟ مثلا برش پانچ کنترل شده اثر بار متمرکز تو ش دنظر گرفته شده یا فقط کنترل خمش و نهایتا تغییر ضخامت ورق انجام شده است ؟لطفا موارد را بطور شفاف بیان کنید تا بدونیم باید بخریم یا نه

  عکس‌های alirezarafatfar
  alirezarafatfar

  re:alirezarafatfar
  سقف کامپوزیت عرشه فولادی کاملا مدل شده و اثر آن در سازه اعمال میشود، نرم افزار فقط توانایی طراحی تیر کامپوزیتی سیستم عرشه فولادی را داشته و موارد محاسباتی و طراحی های خارج از توانایی نرم افزار ایتبس طبق توضیحات ارائه شده بصورت محاسبات دستی آورده شده است.

  عکس‌های sazeplus
  sazeplus

  re:alirezarafatfar
  سقف کامپوزیت عرشه فولادی کاملا مدل شده و اثر آن در سازه اعمال میشود، نرم افزار فقط توانایی طراحی تیر کامپوزیتی سیستم عرشه فولادی را داشته و موارد محاسباتی و طراحی های خارج از توانایی نرم افزار ایتبس طبق توضیحات ارائه شده بصورت محاسبات دستی آورده شده است.

  عکس‌های sazeplus
  sazeplus

  re:mohammadmahdi2
  نقشه ها در فرمت اتوکد هستند و افت کیفیت ندارند و کاملا قابل ویرایش و استفاده می باشند.

  عکس‌های sazeplus
  sazeplus

  سلام ایتبس که سقف را طراحی نمیکنه سقف را با فرض مدل عرشه بررسی میکنه دراصل تیر همال کامپوزیت را بررسی میکنه ایا د راین مجموعه سقف عرشه فولادی را کا مل طراخی کردید منظور هم دال هم ورق

  عکس‌های alirezarafatfar
  alirezarafatfar

  این نقشه ها اگه با همین کیفیت باشه.. من واقعا نمیتونم بخونم.

  عکس‌های mohammadmahdi2
  mohammadmahdi2

  Re: samane66
  سلام
  فایل ایتبس بمنظور برداشت اطلاعات و مشخصات سیستم سقف ونحوه تنظیمات آئین نامه ای سیستم عرشه فولادی قرارداده شده و دلیل ساده بودن فایل (یک طبقه و یک دهنه بودن) به منظور اجتناب از پیچیدگی پروژه ساختمان کامل بوده و ساده بودن فایل در جهت برجسته و مشخص نمودن تنظیمات و مواردی بوده که صرفا برای سیستم سقف عرشه فولادی نیاز می باشد.
  نحوه مدل سازی، مشخصات و تنظیمات و مواردی که در این فایل وجود دارد هیچ تفاوتی با سقف عرشه فولادی پروژه چندین هزارمتری و چندین ده طبقه ندارد.

  عکس‌های sazeplus
  sazeplus

  با سلام
  متاسفانه فایل ایتبسی که برای سقف عرشه فولادی ارائه شده بود بسیار ضعیف و ابتدایی بود و اصلا ارزش خریدن نداشت، امیدوارم مطالبی که در سایتتون قرار می دهید مطالبی پربار و مفید برای مهندسین محاسب باشد.

  عکس‌های samane66
  samane66

  Re: alirezarafatfar
  مشاهده محاسبات قبل از خرید گذاشته نشده ولی در توضیحات موارد موجود محاسبات دستی اشاره شده است.
  کلیه محاسبات بر مبنای تنش های مجاز تهیه شده است.

  (چون سیستم سقف عرشه فولادی سیستم لرزه بر نبوده و برمبنای بارهای ثقلی طراحی میشود نتایج روش ها تاثیری نخواهد داشت و کلا سیستم سقف جداگانه بوده میتواند متفاوت از روش طراحی سازه به هر دو روش نیز طراحی شود. )

  عکس‌های sazeplus
  sazeplus

  سلام محاسبات دستی براساس ضوابط تنش مجاز ارایه شده یا حدی ؟ ممنون میشم پاسخ دهید

  عکس‌های alirezarafatfar
  alirezarafatfar

  سلام ایا امکان دیدین قسمتی از محاسبات دستی قبل از خرید و جود دارد

  عکس‌های alirezarafatfar
  alirezarafatfar

  تقویم آموزشی

  30 مهر 1398
  موسسه غیرتجاری فرهنگی هنری نشر فن آریا
  12 آبان 1398
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  20 آبان 1398
  پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله
  21 آبان 1398
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  28 آبان 1398
  دانشگاه صنعتی مالک اشتر
  28 آبان 1398
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  28 آبان 1398
  دانشگاه شهید بهشتی
  5 آذر 1398
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  19 آذر 1398
  دانشگاه میعاد با همکاری دانشگاه شیراز
  19 آذر 1398
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  26 آذر 1398
  دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها
  2 دى 1398
  سازمان بسیج مهندسی صنعتی استان گیلان
  30 دى 1398
  دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها
  5 اسفند 1398
  مرکز مطالعات و تحقیقات علوم و فنون بنیادین در جامعه
  18 آبان 1399
  کمیته ملی سدهای بزرگ ایران

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

  پکیج استثنایی 808