مقاله تحلیلی: آینده یک مهندس سازه - ده سال دیگر چگونه خواهد بود؟

مقاله تحلیلی: آینده یک مهندس سازه - ده سال دیگر چگونه خواهد بود؟

 Chris Wiseدر مجله‌ مهندس سازه در اوت 2016 این گونه گفت: می‌توانید آینده‌ مهندسی سازه را مانند دایناسورها در نظر بگیرید که با یک شهاب سنگ نابود خواهد شد. زمان‌ فاجعه فرارسیده است و این حرفه باید تغییر کند. غول‌های بزرگ شاید به موش تبدیل شده و فرار کنند. وی همچنین اضافه می‌کند که اکنون همه چیز در حال ماشینی شدن است و ممکن است که مهندسی سازه هم دیگر نیازی به مهندس سازه نداشته باشد، چرا که با وجود نرم افزارهای جدید و فراوان، یک بچه هفت ساله هم می‌تواند این کار را انجام دهد.

دستورالعمل تربیت مهندسان آینده

عناصر لازم:

1-     صنعت‌گر، سازنده و معمار

فرض کنیم که صنعت گر به تمام پیمانکاران جزئی گفته شود که دانش فنی و مهارت‌هایی را که برای ساخت اجزای تخصصی لازم است را دارند: کارهای فولادی، سقف‌های فیبر کربن، روکش فلزی هوشمند و ... آن‌ها همین‌طور نقشه‌های سه بعدی را برای کمک به پیمانکار در مونتاژ اجزا در کارگاه ساختمانی ایجاد می‌کنند. پیش‌ساختگی بخش عمده‌ای از صنعت ساخت‌وساز (90%) آینده را در بر خواهد گرفت. معمارها مفهوم‌سازی خواهند کرد، پلان‌ها را خواهند کشید و نقشه‌های سه بعدی ساختمان‌ها، پل‌ها، معماری خیابان و... را خواهند ساخت. آن‌ها دیگر نقش اساتید ساخت‌وساز را نخواهند داشت، ولی کماکان نقش اساسی در مشورت به مشتریان را خواهند داشت.

 

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

future_structural_engineer_-_where_will_we_be_in_10_years.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های alikhalili60

علی اکبر خلیلی

كارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت
سوالات مرتبط
عکس کاربر
1پاسخ
چگونگی دانلود رایگان برای اعضای vip
چگونگی دانلود رایگان برای اعضای vip را لطفا توضییح دهید هر کار میکنم دانلود نمیشه
عکس کاربر
0پاسخ
نقشه کشی با ایتبس میت
سلام دوستان دوره یا موسسه ایو برای تهیه نقشه های بتنی با ایتبس میت کسی شرکت کرده جایی؟ میخوام مو به مو با ایین نامه خودمون نقشه ها کنترل بشه! کسی هست اموزش بده؟
عکس کاربر
1پاسخ
درخواست آمورش کامل در خصوص صورت وضعبت نویسی برای پروژه های راهسازی و تونل سازی
با سلام بنده آمورش کامل در خصوص صورت وضعبت نویسی و بررسی آن میخواهم کتاب ،نرم افزار و هر گونه آموزش در خصوص بررسی و نوشتن صورت وضعیت پروژه های راهسازی و تونل سازی
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .