مقاله تحلیلی :تأثیر نور بر رنگ

مقاله تحلیلی :تأثیر نور بر رنگ

Mike Churchill، مدیر فنی بخش روکش‌های اکستروژنی شرکت Valspar (شرکت بین‌المللی آمریکایی تولید کننده رنگ و روکش) می‌گوید: رنگ را می‌توان با دو فاکتور تعریف کرد: رنگ دانه‌ها به لحاظ علم شیمی و نوع نوری که به آن تابانده می‌شود.رنگ یکی از عناصر اصلی در طراحی یک پروژه می‌باشد. قضاوتی که مردم در چند ثانیه ابتدایی از محیط اطراف خود دارند تا حد زیادی بستگی به رنگ محیط دارد. به همین دلیل، این شرکت به تولید بیش از 20000 هزار نوع رنگ می‌پردازد که شامل رنگ‌هایی با خصوصیاتی همچون بهینه شدن انرژی از طریق رنگ‌های منعکس کننده نور خورشید و رنگ‌هایی با اثرات ویژه می‌شود.

 

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

the_impact_of_light_on_color.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

پیوستاندازه
PDF icon node_11546-the_impact_of_light_on_color.pdf195.08 KB
فایل
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
2پاسخ
آسایش بصری و شبیه سازی نور در ساختمان
با سلام و احترام از پلاگین دی سیم که برای شبیه سازی نور روز استفاده میشود، در واقع برای فراهم کردن آسایش بصری هست؟ یا بهتره بپرسم که شبیه سازی آسایش بصری با دی سیم هست؟
عکس کاربر
0پاسخ
طراحی پلان طبقات مسکونی
سلام.من در طراحی نقشه با موردی روبرو شدم.از دوستان تقاضا دارم نظرات کارشناسانه خودشون رو ارائه بفرمایند.من یک ملک ۱۳۳۲ متری شمالی دارم که از تجمیع سه ملک ۴۴۴ متری شمالی مجاور هم هر کدام با عرض ۱۲ و طول ۳۷ حاصل شده است.سطح زیر بنا ۳۶ متر بر و ۲۲ متر عمق دارد و فقط از سمت جنوب(حیاط) نور دارد.قرار است در هر طبقه ۶ واحد ساخته شود.دوستان چگونه ۶ واحد را طراحی میکنند.اتوبوسی با قرارگیری راه پله و راهروی بین واحدها در شمال زمین و انتهای ساختمان؟یا چیز دیگری به ذهن دوستان میرسد.؟من یک اتود زدم با دو واحد اتوبوسی در دو گوشه غربی و شرقی و بین انها ۴ واحد که دو واحدبزرگ ان جنوبی و دارای نورگیری از فضای ازاد و رو به حیاط و دو واحد کوچک بدون دسترسی به فضای ازاد و با نورگیری فقط از نورگیر.اما طبق ضوابط طرح تفصیلی تمام واحدها باید به فضای ازاد دسترسی داشته باشد.چیزی به ذهنم نمیرسه.دوستان لطف کنند من رو راهنمایی بفرمایند.ممنونم.
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .