مقاله تحلیلی: 10 نکته که هر مهندس عمران باید درباره مدیریت قراردادهای طراحی مهندسی و معماری بداند

مقاله تحلیلی: 10 نکته که هر مهندس عمران باید درباره مدیریت قراردادهای طراحی مهندسی و معماری بداند

در ادامه به 10 مورد از بهترین ملاحظاتی که در هنگام کار با قراردادهای خدمات طراحی مهندسی و معماری بیشترین اهمیت را دارند، اشاره می‌شود.

10. حساب‌های قابل وصول: زمانی که یک مشتری در امور پرداخت خود تعلل می‌ورزد، ممکن است باعث گسترش مشکلات دیگر شود. و این غالباً بدین معنی است که آن‌ها در حال اتمام پول خود هستند یا از خدمات مشاور ناراضی هستند. درهرصورت واکنش سریعی باید برای پی بردن به اینکه مشکل چیست و چگونه باید آن را حل کرد، انجام شود.

9. دستور کارهای ابلاغ شده: شرایط استاندارد و وضعیتی که در دستور کارهای ابلاغ شده وجود دارد، منافع مشاور را در پی ندارد. پذیرش آن‌ها می‌تواند پوشش بیمه‌ای مسئولیت حرفه‌ای را از بین ببرد.

 

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

tcep_040_10_tips_every_civil_engineer_should.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های ali barzgar

علی برزگر

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد گرایش زلزله دانشگاه صنعتی امیرکبیر.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
صلاحیت مهندس محاسب
سلام و احترام من کاردانی پیوسته رشته ساختمان دارم در حال گذراندن کارشناسی عمران اجرایی اگر کارشناسی ارشد سازه یا زلزله بخوانم صلاحیت محاسبه تعلق خواهد گرفت؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .