مقاله تحلیلی: بررسی مقاوم سازی عرشه یک پل بتنی

مقاله تحلیلی: بررسی مقاوم سازی عرشه یک پل بتنی

در این مقاله ما به‌مرور کاربرد GRP در بررسی عرشه پل می‌پردازیم. بررسی عرشه پل بتنی می‌تواند کار فشرده و وقت گیری باشد. در طول زمان فناوری‌های بسیاری در خصوص مطالعه نقص‌های عرشه توسعه یافتند. خوردگی فولاد تقویتی یک چالش بزرگ در عرشه‌های بتنی است، چرا که این خوردگی تا زمانی که دیگر بسیار دیر است، قابل مشاهده نیست. پیشرفت‌های اخیر در دستگاه‌های GRP و الگوریتم پردازش، تکنیک­های مهمی را در تحقیق روی عرشه پل ایجاد کرده‌اند.

روش‌های مرسوم آزمایش: اکثر روش‌های سنتی تنها زمانی قابل استفاده هستند که نشانه‌های نقص و خرابی مشاهده شود. برای مثال ترک در عرشه پل و لایه‌لایه شدن از نشانه‌های مشهود فرسایش بتن هستند. روش‌های آزمایش سنتی به‌واسطه بازرسی چشمی انجام می‌شوند. تست صدا با استفاده از چکش یا زنجیر در تشخیص موقعیت لایه‌لایه شدن استفاده می‌شوند.

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

reinforced_concrete_bridge_deck_investigation.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های مهکامه اخویزادگان

مهکامه اخویزادگان

مهکامه اخویزادگان.مهندس عمران Soil improvement
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808