پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در taxonomy_term_page() (خط 733 از /home/civilcom/domains/civil808.com/public_html/sites/all/modules/808/custom808/custom808.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object در taxonomy_term_page() (خط 733 از /home/civilcom/domains/civil808.com/public_html/sites/all/modules/808/custom808/custom808.inc).

دانشگاه کردستان

دانشگاه کردستان

کارت محتوای دانشگاه

دانشگاه کردستان دانشگاهی است در شهر سنندج، واقع در استان کردستان در غرب ایران که یکی از دانشگاه‌های دولتی (سراسری) ایران محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال ۱۳۵۳ کار خود را با عنوان دانشسرای عالی سنندج وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران آغاز کرد و در ادامه به عنوان یکی از پردیس‌های دانشگاه رازی درآمد. در سال ۱۳۷۰ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، این مرکز آموزش عالی را با عنوان «دانشگاه کردستان» به رسمیت شناخت.

این دانشگاه هم‌اکنون دارای ۸۰ رشته مقطع در هفت دانشکده و ۳۵۰ نفر عضو هیئت علمی و حدود ۱۰۰۰۰ نفر دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد. رشته زبان و ادبیات کُردی برای نخستین بار در ایران در این دانشگاه و از سال تحصیلی ۹۴ با پذیرش ۴۰۰ نفر دانشجو آغاز به‌کار خواهد کرد. دکتر فریدون معتمد وزیری، (۱۳۸۵–۱۳۰۱)، سیاستمدار و استاد دانشگاه، بنیانگذار دانشگاه کردستان و دانشگاه رازی کرمانشاه است.

دانشگاه کردستان در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۵۴–۱۳۵۳ فعالیت آموزشی خود را با عنوان دانشسرای عالی سنندج وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران آغاز کرد و برای اولین بار در رشته دبیری ریاضی اقدام به پذیرش دانشجو نمود. در نیمسال اول سال تحصیلی ۵۶–۵۵ پس از پیوستن به دانشگاه رازی کرمانشاه به صورت یکی از پردیس‌های آن دانشگاه به نام دانشکده تربیت دبیر سنندج علاوه بر دبیری ریاضی در رشته‌های دبیری شیمی و زبان انگلیسی نیز دانشجو پذیرفته و از نیمسال دوم همان سال در رشته دبیری زبان و ادبیات فارسی دانشجو پذیرفته و بدین صورت فعالیت‌های آموزشی خود را ادامه داد. در سال ۱۳۷۰، وزارت علوم تحقیقات و فناوری با فعالیت آموزشی و پژوهشی مستقل این واحد آموزشی تحت عنوان دانشگاه کردستان موافقت کرد. از آن سال به بعد رشته‌های مختلفی به مجموعه رشته‌های این دانشگاه افزوده شده‌است.

دانشکده ها:

  • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده کشاورزی
  • دانشکده منابع طبیعی
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده هنر و معماری
  • دانشکده علوم‌پایه و فنی مهندسی بیجار

اطلاعات تماس:

وبسایت
نشانی: سنندج، بلوار پاسداران، دانشگاه

تلفن: ۳۳۶۶۴۶۰۰-۰۸۷

کاربران این دانشگاه

#: 15
عکس‌های somayeheb
سیده سمیه ابراهیمی
عضو به مدت: 4 سال 6 ماه
#: 14
ساعدپناه
عضو به مدت: 2 سال 5 ماه
#: 12
ریحانه قاسمی
عضو به مدت: 9 سال 1 ماه
#: 10
نادر شیخ احمدی
عضو به مدت: 4 سال 4 ماه
#: 8
ناصر فیضی
عضو به مدت: 3 سال 7 ماه
#: 6
پویا رستمی
عضو به مدت: 1 سال 6 ماه
#: 3
ارسام بالو
عضو به مدت: 2 سال 1 ماه
اشتراک در RSS - دانشگاه کردستان