پیغام خطا

 • Notice: Trying to get property of non-object در taxonomy_term_page() (خط 733 از /home/civilcom/domains/civil808.com/public_html/sites/all/modules/808/custom808/custom808.inc).
 • Notice: Trying to get property of non-object در taxonomy_term_page() (خط 733 از /home/civilcom/domains/civil808.com/public_html/sites/all/modules/808/custom808/custom808.inc).

دانشگاه خوارزمی

دانشگاه خوارزمی

کارت محتوای دانشگاه

نخستین موسسه تربیت معلم کشور برای مدارس ابتدایی تحت عنوان «دارالمعلمین مرکزی»  با ریاست دکتر میرزا ابوالحسن خان فروغی در ۱۲۹۷ شمسی تاسیس و محل این مؤسسه در تهران، ساختمان وزارت فرهنگ واقع در تخت زمرد بود، بدلیل افزایش مدارس و نیاز به آموزگاران تعلیم دیده در مهر 1307 دارالمعلمین مرکزی به دارالمعلمین عالی با اهداف جدید به تصویب شورای عالی معارف وقت رسید در آذر ۱۳۰۸ قانونی در خصوص اصلاح اساسنامه و کمک به دارالمعلمین عالی و استخدام فارغ­التحصیلان آن به تصویب مجلس شورای ملی رسید و از این تاریخ دارالمعلمین­ عالی به دو قسمت علمی و ادبی تقسیم شد.

به دلیل گسترش رشته­ ها در سال ۱۳۱۱ دارالمعلمین عالی به ساختمان نگارستان منتقل و در سال ۱۳۱۲ نام دارالمعلمین عالی به «دانشسرای عالی» تغییر یافت در سال ۱۳۴۲ هیات وزیران دانشسرای عالی را منحل و سازمان تربیت معلم و تحقیقات تربیتی جایگزین آن شد پس از تاسیس وزارت علوم و آموزش­عالی در سال ۱۳۴۶ مجدداٌ سازمان یاد شده تحت عنوان دانشسرای­عالی زیر نظر وزارت قرار گرفت. در سال ۱۳۵۳با تصویب شورای گسترش آموزش عالی، نام دانشسرای ­عالی به دانشگاه تربیت معلم تغییر یافت و اداره آن به صورت هیأت امنایی درآمد. با تاسیس دانشگاه، توسعه برنامه تربیت دبیر در سطح کشور جزء اهداف آن قرار گرفت و دانشسراهای عالی در شهر های زاهدان، سنندج و یزد تاسیس گردید و مدرسه­ های علوم اراک و کاشان تحت پوشش دانشگاه تربیت معلم قرار گرفتند در سال­های ۱۳۶۶و ۱۳۶۸ شعبه­ های این دانشگاه در شهرهای سبزوار و تبریز تاسیس شدند و در سال ۱۳۶۹ با تصویب شورای گسترش آموزش عالی تمام واحدهای وابسته به شعبه­ های دانشگاه از آن منفک و مستقل شدند. با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ ۹۰/۱۱/۱۱ دانشگاه تربیت معلم به دانشگاه خوارزمی تغییر نام یافت. به منظور توسعه و هم افزایی فعالیت های آموزشی-پژوهشی، طبق مصوبه مورخ ۹۳/۱۲/۲۴ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، دانشگاه علوم اقتصادی به دانشگاه خوارزمی الحاق گردید.

در حال حاضر این دانشگاه دارای ۵ معاونت، ۱۶ دانشکده، ۴ موسسه تحقیقاتی، ۴ پژوهشکده، ۲ قطب علمی و ۴۵۹ عضو هیات علمی شامل ۴۳ استاد، ۸۵ دانشیار، ۲۹۵ استادیار، ۳۶ مربی می باشد. ساختمان مرکزی دانشگاه در تهران واقع در خیابان شهید مفتح می باشد مساحت زمین آن حدود ۲ هکتار است و ساختمان آن بر اساس طرح مهندسی مارکف روسی تبار (ساختمان کتابخانه مرکزی کنونی) ساخته شده است. با افزایش رشته های تحصیلی و گسترش فعالیت های آموزشی، تحقیقاتی و پشتیبانی زمینی به مساحت تقریبی ۲۲۷ هکتار در منطقه پردیس کرج به دانشگاه واگذار گردیدکه عملیات احداث ساختمان از سال ۱۳۵۵ آغاز و در حال حاضر ساختمان های دانشکده علوم پایه، سازمان مرکزی، دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر، دانشکده علوم تربیتی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده تربیت بدنی، ۲۴ بلوک خوابگاه دانشجویی، منازل سازمانی، تاسیسات، استخر و ... ساخته شده است. به منظور توسعه فعالیت­های آموزشی و پژوهشی و جذب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، هیات امنا در تاریخ ۹۱/۸/۲۹ با ایجاد پردیس بین الملل دانشگاه موافقت نمود.

گرایش های عمران دانشگاه:

 • ژئوتكنيك
 • سازه
 • محيط زيست
 • زلزله
 • آب و سازه هاي هيدروليكي
 • راه و ترابري
 • مديريت ساخت 

گرایش های معماری دانشگاه: 

 • معماری
 • شهرسازی

اطلاعات تماس:

وبسایت
نشانی: تهران، خیابان شهید مفتح نرسیده به انقلاب، شماره ۴۳

تلفن: ۸۸۳۲۹۲۲۰-۰۲۱

کاربران این دانشگاه

#: 15
پوریا رحیمی
عضو به مدت: 4 سال 5 ماه
#: 13
الیاس مناجاتی پور
نقش‌ها: Vip, مشاور, همکاران
عضو به مدت: 7 سال 4 ماه
#: 12
عکس‌های hamedfarahabady
حامد فرح آبادی
نقش‌ها: editor, Vip, مشاور, همکاران
عضو به مدت: 9 سال 3 ماه
#: 9
مجتبی علیزاده
عضو به مدت: 9 سال 2 هفته
#: 8
کیوان مقصودپور
عضو به مدت: 4 سال 4 ماه
#: 7
زهرا فلاح
عضو به مدت: 2 سال 9 ماه
#: 6
عکس‌های Auto ETABS
گروه نرم افزاری اتوایتبس
نقش‌ها: همکاران
عضو به مدت: 4 سال 5 ماه
#: 5
محمدصالح امینی
عضو به مدت: 4 سال 4 ماه
#: 1
علی حمیدی نژاد
عضو به مدت: 4 سال 2 ماه
اشتراک در RSS - دانشگاه خوارزمی