نرم افزار GIS

نرم افزار GIS

نرم افزار GIS

یک سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) به ما این امکان را می‌دهد که سوال، آنالیز و تفسیر اطلاعات برای روابط قابل فهم، الگوها و روندها را به تصویر بکشیم. GIS در اکثر صنایع و سازمان‌ها در هر اندازه و ابعادی سودمند است. علاقه‌مندی به GIS و ارزش اقتصادی و استراتژیک این نرم‌افزار در حال افزایش است.

GIS یک سیستم طراحی شده برای ضبط، ذخیره، اداره، مدیریت و ارائه اطلاعات جغرافیایی و مکانی است.

به طور کلی واژه GIS هر سیستم اطلاعاتی را که ادغام، ذخیره، ویرایش، تحلیل، اشتراک و نمایش اطلاعات جغرافیایی را توصیف می‌کند، شرح می‌دهد. برنامه‌های GIS ابزارهایی هستند که به کاربران اجازه ایجاد پرسش‌های تعاملی (جستجوهای ایجاد شده توسط کاربر)، تجزیه و تحلیل اطلاعات فضایی، ویرایش داده در نقشه را می‌دهد و نتایج همه این عملیات را نیز ارائه می‌دهد. علم اطلاعات جغرافیایی علمی بر اساس مفاهیم جغرافیایی، کاربردها و سیستم‌ها است.

GIS می‌تواند به تعدادی از تکنولوژی‌ها، فرایندها و روش‌های مختلف اشاره کند. این امر به عملیات زیاد و کاربردهای زیاد مربوط به مهندسی، برنامه‌ریزی، مدیریت، حمل و نقل/تدارکات، بیمه، مخابرات و کسب و کار متصل است. به همین علت، GIS و برنامه‌های اطلاعات جغرافیایی می‌توانند پایه‌ای برای بسیاری از خدمات مبتنی بر مکان باشند که بر تجزیه و تحلیل و تجسم تکیه دارند.

GIS می‌تواند اطلاعات غیرمرتبط را با استفاده از مکان به عنوان متغیر شاخص کلیدی به هم مرتبط کند. مکان‌ها یا عناصر در فضا-زمان ممکن است به عنوان تاریخ/زمان رخداد ثبت شوند و x، y و z مختصات نشان‌دهنده طول، عرض جغرافیایی، ارتفاع باشند. همه مکان‌های فضایی-زمانی مبتنی بر زمین باید نسبت به یکدیگر و در نهایت به یک مکان یا مقدار فیزیکی واقعی مرتبط باشد. این ویژگی کلیدی سیستم اطلاعات جغرافیایی، راه‌های جدیدی را برای تحقیقات علمی باز کرده است.

منبع: Wikipedia

مترجم و تهیه‌کننده: محبوبه پوریوسفی

فیلم ها: 
محصولات فروشگاه: 
مکان یابی در GIS به روش TOPSIS
قیمت: 0 تومان
15,000 تومان
کاربرد GIS در عمران
فروشگاه
تخفیفات دوره ای
temp
تخفیف 40درصد
قیمت: 5,000 تومان
5,000 تومان