ساختمان سبز، Green building

ساختمان سبز، Green building

ساختمان سبز، Green building

ساختمان‌هایی که در آن زندگی، کار و بازی می‌کنیم از ما در برابر بلایای طبیعی محافظت می‌کنند، با این حال آنها همچنین سلامت ما و محیط زیست را از طریق روش‌های متعدی تحت تاثیر قرار می‌دهند. با توجه به تاثیرات محیط زیستی ساختمان‌ها، رشته جدیدی به نام ساختمان سبز به وجود آمده است. با تغییر الگوهای قدیم مصرف انرژی و استفاده از معیارهای استاندارد، گرم شدن زمین، روند رو به رشد دارد. ساختمان‌های سبز، راهکاری مناسب برای مقابله با گرم شدن زمین هستند.

ساختمان سبز یا پایدار، ساختمانی است در واقع ایجاد و استفاده از مدل‌های سالم‌تر و کارآمدتر برای ساخت و ساز، بازسازی، بهره‌برداری، نگهداری و تخریب سازه است.

ساختمان سبز، ایجاد ساختار و استفاده از فرایندهایی است که از لحاظ مسئولیت زیست محیطی و  کارآمدی منابع در سراسر دوره عمر یک ساختمان از جایگاه تا طراحی، ساخت، بهره‌برداری، نگهداری، نوسازی و تخریب ساختمان، استفاده می‌شود. این عمل طراحی کلاسیک ساختمان اعم از اقتصاد، کاربری، دوام و آسایش را گسترش می‌دهد و تکمیل می‌کند.

ساختمان سبز همچنین به ساخت و ساز سبز یا ساختمان پایدار معروف است.

ساختمان‌های سبز برای کاهش تاثیر کلی محیطِ ساخته شده بر روی سلامت بشر و محیط طبیعی توسط موارد زیر است:

  • با استفاده از انرژی، آب و منابع دیگر
  • حفاظت از سلامت ساکنان و بهبود بهره‌وری کارکنان
  • کاهش ضایعات، آلودگی و تخریب محیط زیست

به عنوان مثال ممکن است در ساخت و ساز ساختمان‌های سبز مواد پایدار (مثل استفاده مجدد، محتوای بازیافت شده یا ساخته شده از منابع تجدیدپذیر) ترکیب شود. ایجاد محیط سالم با حداقل آلودگی (مثل انتشار فرآورده‌ها) و یا محوطه‌سازی‌هایی که مصرف آب را کاهش می‌دهند (مثل استفاده از گیاهان بومی که بدون آب اضافی زنده می‌مانند).

منبع: U.S. ENVIRONMENTAL PROTECTION AGENCY

مترجم و تهیه‌کننده: محبوبه پوریوسفی

 

محصولات فروشگاه: 
مدل سازی اطلاعات ساختمان سبز
فروشگاه
تخفیف 20 درصد
قیمت: 15,000 تومان
15,000 تومان
مدل سازی اطلاعات ساختمان سبز
فروشگاه
تخفیف 20 درصد
قیمت: 15,000 تومان
15,000 تومان
کاربران دارای این تخصص: 
#: 1
متخصصين كنفدراسيون ساختمان سبز مالزی و سازمان نظارت و صدور گواهينامه سبز ساختمان مالزی مورد تاييد انجمن جهانی ساختمان سبزی
نقش‌ها: Vip, همکاران
عضو به مدت: 11 ماه 3 روز