نرم افزار دینامو، Dynamo

نرم افزار دینامو، Dynamo

نرم افزار دینامو، Dynamo

نرم‌افزار دینامو (Dynamo) فضایی برای طراحی‌های محاسباتی و مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) است. این نرم‌افزار ابزاری است که به طراحان کمک می‌کند تا برای تیم طراحی، مجموعه قوانینی تهیه نمایند. همچنین، این نرم‌افزار محاسبات و عملیاتی را که کاربر از آن درخواست نموده است را انجام می‌دهد. تمام فرایند‌ها از رسم خطوط گرفته تا بهینه‌سازی طرح بر اساس قوانین و معیار‌های منحصر به فرد می‌باشد. اگر می‌خواهید حل مسائل به صورت اتوماتیک بر اساس آنچه شما تعریف می‌نمایید تا انجام شود، باشد، این نرم‌افزار به شما کمک می‌نماید. 

همچنین، با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان از قابلیت‌هایی چون ایجاد روندی منطقی برای ساده و اتومات‌سازی نیروی کار، یافتن راه حل‌هایی بهینه، غربال کردن گزینه‌های طراحی بهره‌مند شد.

این نرم‌افزار در دو نسخه با عنواین Dynamo که نسخه‌ای اپن سورس است و Autodesk Dynamo Studio  که نسخه‌ای قابل خریداری است عرضه می‌گردد.

همانطور که در وبسایت این نرم‌افزار بیان شده است، تفاوت میان نسخه پولی و مجانی آن در این است که نسخه پولی آن دارای محیط طراحی پارامتریک مستقلی است و نیاز به نرم‌افزار جانبی اتودسک دیگری برای نصب بر روی کامپیوتر کاربر ندارد، در حالیکه نسخه اپن‌سورس آن نیازمند نصب نرم‌افزار اتودسک رویت (Autodesk Revit)  برای قرض گرفتن موتور هندسی آن می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://dynamobim.org

محصولات فروشگاه: 
آموزش مقدماتی DYNAMO
قیمت: 0 تومان
250,000 تومان
آموزش متوسطه DYNAMO
قیمت: 250,000 تومان
250,000 تومان
آموزش حرفه ای DYNAMO
آموزشگاه
محتواهای علمی دوره های معماری
محتواهای علمی دوره های نرم افزاری
قیمت: 0 تومان
250,000 تومان
مشاوران دارای این تخصص: 
#: 2
قاسم آریانی
نقش‌ها: Vip, مشاور, همکاران
عضو به مدت: 2 سال 7 ماه
#: 1
احسان فتاحی
نقش‌ها: Vip, مشاور, همکاران
عضو به مدت: 1 سال 11 ماه
کاربران دارای این تخصص: 
#: 1
مرتضی فتاحی
عضو به مدت: 1 سال 1 ماه