طراحی عملکردی سازه

صفحه اختصاصی طراحی عملکردی

طراحی براساس عملکرد(PBD)، با طرح ظوابط استفاده از روش تغییرشکل باعث ظهور تغییرات بنیادین در روش طراحی لرزه‌ای سازه ها شده است. این روش‌های نو در طراحی به تضمین عملکرد ساختمان در طی زلزله طرح، به مهندس طراح کمک شایانی خواهد کرد. مدل‌سازی صریح و ارزیابی درست از شکل‌پذیری و اتلاف انرژی سیستم، تحت اثر زمین‌‌لرزه واقعی، همان مولفه بنیادین PBD در تحلیل دینامیکی غیرخطی می‌باشد.

لینک های همایش های قبلی

همایش سوم
همایش دوم
همایش اول

محتواهای تخصصی

مقاله تحلیلی: طراحی عملکردی ساختمان 111 Main در شهر Salt Lake City

سیستم دیوار هسته بتنی مسلح ساختمان 111 Main موجب ایجاد تکیه گاه جانبی و قائم برای برج اداری 25 طبقه با طراحی خلاقانه به‌صورت معلق در مجاورت مرکز هنری می‌شود...برای مشاهده متن مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مقاله تحلیلی: آیین نامه بین المللی طراحی عملکردی (ICCPC 2015)International Code Council Performance Code

آیین نامه بین المللی طراحی عملکردی برای ساختمان ها و تسهیلات (ICCPC 2015)International Code Council Performance Code  دارای 212 صفحه ای

مقاله تحلیلی:اصول طراحی لرزه ای بر اساس عملکرد و اهداف برج شانگهای

از آنجا که هم از نظر ارتفاع و هم بی نظمی، برج شانگهای متفاوت با الزامات آیین نامه ای موجود در چین بود، به همین دلیل برای طراحی آن نیاز به روشی جدید بر مبنای عملکرد لرزه ای برای طراحی سازه های بلند مرتبه مورد نیاز بود. اصول PBSD و این ساختمان در اینجا نشان داده شده است. عملکرد لرزه ای برج شانگهای بر طبق: عملکرد کامل تحت فرکانس های لرزه ای، عملکرد بر اساس زلزله های مبنا و عمر سالم ماندن آن تحت زلزله می باشد. معیار های طراحی اجزاء و سیستم های سازه ای برای رسیدن به عملکردی مطابق آنچه نشان داده شد، است. الزامات فردی از ظرفیت حمل بار و تغییر شکل وارده در انواع مختلف از اجزای سازه ای تحت سطوح مختلف زلزله به منظور دستیابی به عملکرد از پیش تعریف شده می باشد. الزامات طراحی لرزه ای و ارزیابی آن در ادامه بیان می شود.

دانلود فيلم دومین همایش ملی طراحی عملکردی سازه ها ، 18 اسفند 93+دانلود فیلم همایش

با گذشت یکسال و به لطف پرورگار متعال با برگزاری موفق اولین همایش "طراحی عملکردی سازه ها" در 15 اسفند ماه سال 92 ؛ این بار نیز موسسه آموزشی مهندسی 808 در 18 اسفندماه 93 دومین همایش سالانه خود را با محوریت "دیدگاه های نوین در طرح لرزه ای ساختمانها" به همراه اساتید برجسته ملی و کشوری در سالن آمفی تئاتر جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار نمود.

مجموعه فیلم آموزشی تحلیل های IDA با نرم افزار های Opensees-Seismosignal

مجموعه فیلم آموزشی تحلیل های IDA با نرم افزار های SAP-Opensees-Seismosignal 16 ساعت فیلم آموزشی به همراه جزوه تدریس شده در ترم پاییز 94

مجموعه فیلم آموزشی نرم افزار Seismostruct

مجموعه فیلم آموزشی نرم افزار Seismostruct 20 ساعت فیلم آموزشی به همراه جزوه تدریس شده در ترم پاییز 94 همراه با نرم افزار

طراحی لرزه ای سازه ها بر اساس تغییر مکان

اگر چه طراحی لرزه ای بر اساس عملکرد به طور وسیعی توسط محققان مورد استفاده قرار می گیرد، اما در حال حاضر در روند طراحی و اجرا چندان بکار گرفته نمی شود.

خرید آنلاین نرم افزار Performance، مقیاس رکوردهای زلزله برای تحلیل تاریخچه زمانی، نسخه 5.4.5

این نرم افزار می‌تواند از هر خروجی مانند opensees و یا sap.etabs تغییر مکان هدف را با استفاده از دستورالعمل بهسازی نشریه ۳۶۰ محاسبه و ارائه کند، جهت تهیه این نرم‌افزار و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید: ...

پایان روش طیف پاسخ ( RSM ) در تحلیل لرزه ای سازه ها

ری کلاف و من از اینکه در سال 1962 روش تقریبی تحلیل طیفی را ابداع کردیم پشیمانیم. در آن روزگار، تعدادی از حرفه ای ها از مجموع مطلق پاسخ های مودی برای تخمین نیروهای حداکثر اعضا استفاده می کردند.

فایل PDF ضمیمه سمینار طراحی به روش عملکردی پروفسور اشرف حبیب الله

در این فایل 86 صفحه ای عکس ها و اسلاید های اصلی که در سمینار طراحی عملکردی پروفسور اشرف حبیب الله در سمینار اخیر استانبول (ترکیه) که با حضور گروه 808 می باشد را می توایند مشاهده نمایید

طراحی لرزه‌ای سازه‌های بتن‌آرمه براساس عملکرد

این مقاله خلاصه ای است از مبانی و اصول مربوط به طراحی لرزه ای بر اساس عملکرد که تقدیم حضور علاقه مندان می گردد.

آموزش ویدئویی کنترل ارتعاشات سازه (طراحی میراگر و جداساز در SAP)

این دوره در ترم زمستان 93 در آموزشگاه آنلاین 808 در 20 ساعت برگزار گردید که مدرس این دوره جناب آقای مهندس سید امین موسوی دانشجوی دکتری مهندسی زلزله دانشکده فنی دانشگاه تهران بودند. کاربران محترم می توانند فیلم این دوره را در این قسمت دریافت نمایند.

12 ساعت فیلم+ جزوه کامل آموزش نرم افزار SeismoSignal و بررسی SiteEffect

امکان ندارد دانشجوی رشته سازه یا زلزله باشید و تا به امروز نام نرم افزار پرقدرت SeismoSignal به گوشتان نخورده باشد. در این مقاله تحلیلی مجموعه فیلم آموزشی بسیار مفید از بهسازی لرزه ای با این نرم افزار خدمت علاقه مندان ارائه میگردد. پس برای دانلود و مشاهده این فیلم آموزشی بیشتر بخوانید!

فایل سخنرانی جناب آقایان دکتر محمودی صاحبی و سروقدمقدم (دیدگاه های نوین در طراحی لرزه ای سازه ها - دومین همایش طراحی عملکردی سازه ها-18 اسفند 93)

در آغاز دومین هفته از بهار با اولین مقاله تحلیلی سال 94 در خدمت همه دانش پژوهان ؛ دانشجویان مهندسان محترم هستیم. در مقاله تحلیلی امروز فایل های پاورپوینت سخنرانی دو تن از اساتید برجسته کشورمان جناب اقایان دکتر موسی محمودی صاحبی و عبدالرضا سروقدمقدم از دومین همایش طراحی عملکردی سازه ها ؛ تقدیم حضور علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

سیستم های نوین کنترل لرزه ای در ساختمان (دانلود رایگان پاورپوینت و فیلم سخنرانی)

جناب اقای دکتر غلامرضا قدرتی امیری (عضو کمیته تخصصی مبحث ششم مقررات ملی ساختمان و استاد دانشگاه علم و صنعت ایران) در اولین همایش ملی مهندسی سازه ؛ سخنرانی پیرامون سیستم های نوین کنترل لرزه ای در ساختمان ایراد فرمودند. در مقاله تحلیلی امروز با ایشان همراه خواهیم شد. پس بیشتر بخوانید!

جداسازی لرزه ای کف طبقات + جداسازی ارتعاشی پی ماشین آلات(همراه با لغت نامه تخصصی جداسازی لرزه ای)

در مقاله تحلیلی امروز در دو مقاله مجزا به دو نوع جداساز پرداخته شده است. یکی جداسازی لرزه ای کف طبقات که در سازه های صنعتی و نیروگاه ها بسیار کاربرد دارد و دیگری جداسازی ارتعاشی پی ماشین آلات که به جداسازی لرزه ای پی دستگاه های صنعتی می پردازد. دو مقاله امروز برای دانشجویان گرایش زلزله میتواند بسیار مفید باشد. لذا در ادامه با ما همراه شوید.

کاربرد تکنولوژی های کنترل سازه ای برای بهسازی لرزه ای یک پل کابلی + لغت نامه تخصصی میراگرها

در مقاله تحلیلی امروز با یک مقاله از فیلد تخصصی مهندسی زلزله ؛ در خدمت دانشجویان و مهندسین محترم هستیم. در این مقاله بهسازی یک پل کابلی با استفاده از میراگرها ؛ مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. همچنین برای تکمیل تر کردن دامنه لغات تخصصی دانشجویان و مهندسین عزیز ؛ یک واژه نامه تخصصی مربوط به میراگرها نیز پیوست شده است.

مقاوم سازی با استفاده از جداسازی لرزه ای (همراه با لغت نامه تخصصی جداسازی لرزه ای)

در مقاله تحلیلی این هفته به مسئله مقاوم سازی پرداخته ایم. البته مقاوم سازی با استفاده از جاداسازی لرزه ای. در این مقاله به مقاوم سازی ساختمان هایی مانند ساختمان های تاریخی ؛ پلها ؛ سازه های حساس و . . . پرداخته شده است.همجنین همراه با مقاله این هفته یک لغت نامه تخصصی نیز در ارتباط با موضوع مقاله برای شما عزیزان پیوست کرده ایم.پس در ادامه با ما همراه شوید.

اثرات ضربه زدن ساختمان جداسازی شده (Pounding)

همانطور که میدانیم هنکام اعمال نیروی دینامیکی زلزله ؛ احتمال وارد شدن ضربه و یا برخورد ساختمان های به هم وجود دارد.مطالعات انجام گرفته در مقاله تحلیلی این هفته ؛ بیانگر خصوصیات دینامیکی کاملاً متفاوت اثرات ضربه زدن ساختمان های به یکدیگر می باشد. از تمامی مهندسین و دانشجویان سازه و زلزله دعوت می کنیم در ادامه ما با همراه شوند.

جداسازی لرزه ای نیروگاه های هسته ای (NPP)

مقاله تحلیلی این هفته با مقالات هفته های گذشته کمی متفاوت است. این بار سعی داریم شما عزیزان را با جداسازی لرزه ایی که در نیروگاه های هسته ای مورد استفاده قرار میگیرد ؛ آشنا سازیم. این موضوع شاید برای هرشخصی جالب نباشد ؛ ولی قطعاً مخاطبان خاص خود را خواهد داشت.

طراحی قاب های مهاربند کمانش ناپذیر شکل پذیر (BRBF)

مقاله تحلیلی این هفته اختصاص دارد به طراحی قاب های مهاربند کمانش ناپذیر شکل پذیر. در این مقاله تحلیلی از آشنایی کامل با این نوع مهاربندها تا طراحی آنها و نوع رفتارشان ؛ همه و همه آورده شده است.جهت دانلود و مطالعه این مقاله میتوانید در ادامه با ما همراه شوید.

طراحی پلاستیک قاب های فولادی مقاوم در برابر زلزله بر اساس سطح عملکرد

این هفته نیز به رسم هفته های گذشته با یکی دیگر از کتابهای ارزشمند مهندسی زلزله کشورمان ؛ تحت یک مقاله تحلیلی در خدمت شما عزیزان هستیم. طراحی پلاستیک قابهای خمشی خرپایی ویژه و قابهای مهاربندی برون محور (EBF) ؛ موضوع این هفته مقاله تحلیلی 808 است. با ما همراه شوید

راهنمای انجام تحلیل غیر خطی سازه ها با استفاده از نرم افزار ETABS 2013

تحیل غیر خطی سازه ها سالهاست به عنوان تحلیل مبتنی بر طراحی عملکردی سازه ها مورد توجه مهندسان عمران قرار دارد و خصوصا در بحث های مربوط به بهسازی لرزه ای سازه ها یا تحلیل سازه های بلند بسیار مورد استفاده طراحان محاسب سازه است. با آمدن نسخه 2013 نرم افزار تحلیل و طراحی ساختمان ها (ETABS) تغییراتی اندک در این روش از تحلیل در نرم افزار رخ داده است که در این مقاله از بخش اخبار تحلیلی آموزشی 808 به بررسی تفاوت های تحلیل غیر خطی در نرم افزار ETABS 2013 پرداختیم:

1
2
3
4
5
6
7
8
9

فیلم ها

پادکست ها

راديو ٨٠٨ شماره ٨٦: مصاحبه با پروفسور حسن مقدم با موضوع طراحی عملكردی سازه ها و بررسی گزارشات زلزله كرمانشاه

این مصاحبه در بهمن ماه 96 و به مناسبت زلزله کرمانشاه و تحلیل تجربه های کسب شده از آن ضبط گردید.شما را به شنیدن این مصاحبه جذاب دعوت میکنیم:

رادیو808-شماره 51-دکتر فرزاد نعیم، برنده جایزه یک عمر فعالیت مهندسی آمریکا 2007

 

به اطلاع شنوندگان رادیو 808 میرسانیم که مفتخریم در شماره 51 از رادیو 808 (آذر ماه 1392) با پروفسور فرزاد نعیم یکی از چهره های برجسته مهندسی عمران ایران و دنیا مصاحبه ای تدارک دادیم تا شما را با تجربیات ارزنده این پیشکسوت عمرانی کشورمان آشنا کنیم.

رادیو 808-شماره 43- ویژه برنامه چهارمین کارگاه لرزه ای مشترک بین ایران و آمریکا

 

رادیو 808-شماره 43 با موضوع:

 • ویژه برنامه چهارمین کارگاه لرزه‌ای مشترک ایران-آمریکا  An IranianAmerican Seismic Workshop

  Listen from Civil808 Account on iTunes   |  Listen from Civil808 Android Application

  ویدئوکست مستند مصاحبه رادیو 808 با مهندس علی اکبر معین فر، پدر مهندسی زلزله ایران

   

  همانطور که در زمان انتشار دو شماره 40 و 41 رادیو 808 به اطلاع رسانده بودیم در این پست مستند تصویری مصاحبه رادیو 808 با جناب مهندس معین فر را جهت استفاده کاربران وبسایت 808 تدوین کردیم که به صورت قرار دادن لینک دانلود و یا مشاهده آنلاین از طریق صفحات اختصاصی ما در یوتیوب و آپارات قابل مشاهده است:

  دانلود کلیه قسمت های مستند ضبط شده از این مصاحبه در اکانت دراپ باکس گروه آموزشی 808

  رادیو 808 شماره 41-مصاحبه با مهندس علی اکبر معین فر،پدر مهندسی زلزله ایران-قسمت دوم

   

  رادیو 808 شماره 41- مصاحبه با مهندس علی اکبر معین فر،پیشکسوت عمرانی

  قسمت دوم

   

   

  رادیو 808 شماره 40-مصاحبه با مهندس علی اکبر معین فر،پدر مهندسی زلزله ایران-قسمت اول

   

  رادیو 808 شماره 40- مصاحبه با مهندس علی اکبر معین فر،پیشکسوت عمرانی

  قسمت اول

   

   

  رادیو 808-شماره 35-مصاحبه با پروفسور سعیدی، استاد دانشگاه نوادا آمریکا،مقاوم سازی پل

   

  رادیو 808- شماره 35

  مصاحبه با پروفسور سعید سعیدی ، استاد دانشگاه نوادا آمریکا

  با موضوع:   «مقاوم سازی پل ها»

  Listen from Civil808 Account on iTunes

  رادیو 808-شماره32-مقاوم سازی و بهسازی سازه ها، مصاحبه با پروفسور احسانی

   

  رادیو 808-شماره32-"مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای سازه ها با استفاده از رویکرد های نوین"

  مصاحبه با پروفسور محمد احسانی

  استاد بازنشسته دانشگاه آریزونای آمریکا و بنیانگذار شرکت  QuakeWrap

  رادیو808-شماره 20-مصاحبه با دکتر سروقد مقدم

  مصاحبه رادیو 808 با جناب دکتر سروقد مقدم

  استادیار و رئیس پژوهشکده سازه پژوهشگاه زلزله ایران  ، Assistant Professor at IIEES

  با موضوع "عمده تغییرات ویرایش چهارم استاندارد 2800"

  مصاحبه با پروفسور شیرو تاکادا

   

  گروه آموزشی 808 در راستای استفاده از تجارب علمی بزرگان عمرانی کشور و اشتراک این تجارب با مهندسان عمران مصاحبه های تخصصی ماهیانه با اساتید برجسته و شناخته شده عمرانی و افراد موفق در رشته عمران برنامه ریزی کرده است.

  این مصاحبه ها در سایت به دو فرمت صوتی و تصویری جهت استفاده قرار خواهد گرفت که اولین شماره آن دی ماه خواهد بود.

  1
  2
  3
  4

  محصولات فروشگاه

  آموزش کنترل فعال سازه با رویکرد فازی با میراگر (ATMD)
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 11,000 تومان
  11,000 تومان
  فیلم ورکشاپ آشنایی با بهسازی لرزه ای ساختمانها
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 50,000 تومان
  50,000 تومان
  تحلیل غیرخطی سازه‌های فولادی با مهاربندی همگرا مطابق با نشریه 360 سال 1392
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 50,000 تومان
  50,000 تومان
  تهیه دفترچه مقاوم‌سازی ساختما‌های بنایی غیر مسلح به کمک نشریه 360 سال 1392
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 50,000 تومان
  50,000 تومان
  فیلم تحلیل پوش‌آور قاب بتنی مطابق با آخرین تغییرات نشریه 360 و ASCE41
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 10,000 تومان
  10,000 تومان
  فیلم تحلیل غیرخطی سازه ها در ETABS 2015 بر مبنای پیوست دوم استاندارد 2800
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 20 درصد
  قیمت: 150,000 تومان
  150,000 تومان
  کدهای متلب دینامیک سازه
  قیمت: 0 تومان
  65,000 تومان
  مقاوم سازی لرزه ای سازه ها
  فروشگاه
  تخفیف 20 درصد
  قیمت: 42,000 تومان
  42,000 تومان
  مهندسی زلزله کاربردی
  فروشگاه
  تخفیف 20 درصد
  قیمت: 35,000 تومان
  35,000 تومان
  مهندسی زلزله (مبانی و کاربرد)
  فروشگاه
  تخفیف 20 درصد
  قیمت: 55,000 تومان
  55,000 تومان
  Performance نرم افزارهاي سازه و پي
  فروشگاه
  10 درصد
  تخفیفات دوره ای
  قیمت: 100,000 تومان
  100,000 تومان
  مجموعه فیلم آموزشی نرم افزار Seismostruct
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 150,000 تومان
  150,000 تومان
  تحلیل های IDA در Seismosignal - OpenSees
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 150,000 تومان
  150,000 تومان
  مجموعه فیلم و اطلاعات آموزش کنترل های فعال و غیر فعال (جداساز و میراگر)
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 50,000 تومان
  50,000 تومان
  فیلم آموزش کاربرد Matlab در دینامیک سازه ها
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 20,000 تومان
  20,000 تومان
  فیلم آموزشی کاربرد نرم افزار متلب در سازه + طراحی میراگر ها در Matlab
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 100,000 تومان
  100,000 تومان
  مجموعه فیلم و اطلاعات آموزش روش های مقاوم سازی سازه ها با FRP
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 50,000 تومان
  50,000 تومان
  فيلم دومين همايش طراحي عملكردي سازه ها
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 50,000 تومان
  50,000 تومان
  فیلم آموزش نرم افزار Seismosignal و بررسي Site Effect
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 100,000 تومان
  100,000 تومان
  دوره جامع طراحی عملکردی و بهسازی لرزه‌ای با نرم‌افزار SAP2000
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 800,000 تومان
  800,000 تومان
  فیلم های آموزش فارسی دوبله شده نرم افزار های کمپانی CSI ETABS - SAFE - CSI Col
  فروشگاه
  تخفیفات دوره ای
  پکیج های s1 تا s30
  تخفیف 40درصد
  قیمت: 50,000 تومان
  50,000 تومان
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9

  اخبار مرتبط

  برنامه زمان بندی چهارمین همایش ملی طراحی عملکردی سازه ها، به همراه دانلود قسمتی از فایل ارائه

  برنامه زمابندی چهارمین همایش ملی طراحی عملکردی سازه ها، به همراه دانلود قسمتی از فایل ارائه منتشر شد.

  سمینار طراحی عملکردی سازه ها فلسفه، اصول و ضرورت ها

  سمینار طراحی عملکردی سازه ها فلسفه، اصول و ضرورت ها توسط مهندس جواد قدرتی، مدیر دپارتمان طراحی عملکردی موسسه ۸۰۸، همزمان با چهارمین همایش ملی طراحی عملکردی سازه در سه شهر مشهد، تبریز و اصفهان ارائه می‌شود.

  سمینار سیستم های کنترلی جداساز و میراگر لرزه ای، کاربردها، بایدها و نبایدها

  سمینار سیستم های کنترلی جداساز و میراگر لرزه ای، کاربردها، بایدها و نبایدها با سخنرانی دکتر علایی مدیر شرکت بهساز اندیشان تهران همزمان با چهارمین همایش ملی طراحی عملکردی سازه در سه شهر مشهد، تبریز و اصفهان برگزار می‌شود.

  ۸۰۸ حامی ویژه چهارمین کنفرانس بین المللی مهندسی سازه، ۲۸ و ۲۹ بهمن ۹۶

  چهارمین کنفرانس بین المللی مهندسی سازه همراه با چهارمین همایش ملی طراحی عملکردی سازه‌ها در تاریخ ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه در هتل المپیک تهران با حمایت رسمی سازه ۸۰۸ برگزار می‌شود.

  سمینار طراحی لرزه ای مبتنی بر عملکرد در سازه های بلند

  برگزار کننده: انجمن مهندسان سازه بریتیش کلمبیا (SEABC)

  تاریخ برگزاری: 1 تیر 96- 22 جون 2017

  گزارش بازدید سازه 808 از دفتر شرکت SeismoSoft در کشور یونان

  در بهمن ماه 95 بنا به دعوتی که از سوی شرکت SeismoSoft با موسسه 808 انجام گرفت بازدیدی علمی از سه مورد از مهمترین مراکز مهندسی عمران در کشور یونان صورت گرفت که جهت انتقال این تجربیات در این یادداشت به ارائه گزارشی از این بازدید ها میپردازیم.

  به کانال و گروه اختصاصی طراحی عملکردی سازه 808 در تلگرام بپیوندید

  به کانال اختصاصی آموزش طراحی عملکردی سازه های ۸۰۸ در تلگرام بپیوندید تا فیلم - ورکشاپ های آنلاین و اخبار تخصصی مرتبط با طراحی عملکردی سازه ها را روزانه دریافت کنید (به همراه تخفیفات شرکت در دوره های درنظر گرفته شده مختص اعضای این گروه):

  دانلود فیلم جلسات اول دوره آنلاین آموزش طراحی عملکردی و بهسازی لرزه ای با نرم افزار SAP 2000، چهار شنبه 20 مرداد

  جلسه سوم رایگان دوره آنلاین آموزش طراحی عملکردی و بهسازی لرزه ای با نرم افزار SAP 2000، چهارشنبه 27 مرداد از ساعت 13 الی 17 برگزار گردید. علاقه مندان از طریق لینک زیر میتوانند فیلم این جلسه به علاوه دو جلسه پیشین این دوره را رایگان دانلود بفرمایند:

  مشاهده آنلاین رایگان فیلم همایش طراحی عملکردی سازه ها + گزارش تصویری-تهران 15 اسفند 92

  روز پنجشنبه برابر با 15 اسفندماه 92 ؛ "اولین همایش طراحی عملکردی سازه ها" توسط گروه آموزشی 808 در سالن همایش مجتمع فنی تهران واقع در سعادت آباد ؛ برگزار شد. از بارزترین ویژگیهای این گردهمایی ؛ حضور پر رنگ اکثر فعالان عرصه نت و مهندسی عمران بود. همچنین شرکت های نرم افزاری که در زمینه مهندسی عمران سالهاست مشغول به فعالیت و خدمت رسانی به جامعه مهندسی عمران کشور هستند ؛ حضور گرمی داشتند. در قسمت اول از گزارش تصویری این همایش را قبلا در این خبر آورده بودیم اینک در این خبر ضمن ارائه بخش دوم از این گزارش تصویری امکان مشاهده آنلاین فیلم های همایش را برای همه مهندسان فراهم آوردیم:

  ترجمه و تفسیر فیلم طراحی عملکردی (Performance Based Design) با ETABS 2015

  حدود دو هفته پیش کمپانی CSI فیلم آموزش نرم افزاری طراحی عملکردی در ETABS 2015 را در بخش Watch and Learn وبسایت خود منتشر نمود که گروه آموزشی 808 به محض اطلاع همانند سایر فیلم های قبلا منتشر شده در این بخش ، آنرا دوبله و تفسیر نمود.

  یادداشت 75: آشنایی با اشرف حبیب الله مدیر کمپانی نرم افزاری CSI (بخش هایی ازحاشیه سمینار طراحی عملکردی 26 آبان استانبول)

  در این یادداشت ضمن انتشار صوتی تصویری بخش هایی از این سخنرانی ، مواردی که اشاره به تجارب شخصی و درد و دل های اشرف حبیب الله بوده است به فارسی برگردانده شده است تا همگان بتوانند از جنبه های مختلف شخصیتی این فرد استثنائی خالق ایده های نوین در مهندسی سازه در صنعت نرم افزار آشنا شوند.

  گواهینامه های کارگاه های آموزشی سومین همایش طراحی عملکردی سازه ها امضا و آماده ارسال شد

  به اطلاع شرکت کنندگان در کارگاه های آموزشی سومین همایش طراحی عملکردی سازه ها که در تاریخ 11 تا 14 مهر برگزار گردید میرسانیم هم اکنون گواهینامه های همایش توسط انجمن مهندسی زلزله ایران امضا و آماده ارسال برای شرکت کنندگان محترم شده است.

  جداسازی لرزه ای: استاندارد طلایی حفاظت لرزه ای

  جهت گیری به کدام سمت و سو است؟

  طراحی عملکردی سازه ها، مولفه ای مهم در آینده ی مهندسی سازه

  طراحی بر اساس عملکرد ، که به اختصار PBD نامیده میشود و مخفف عبارت Performance-Based Design است ، در در گذشته و در دوران باستان نیز مورد استفاده قرار گرفته است

  گزارش اختصاصی808 از مراسم تجلیل از پدر مهندسی زلزله ایران، مهندس معین فر، 5 دی 1391

  • مراسم تجلیل از پیشگامان عرصه مهندسی زلزله در ایران در سال 1391

  دانلود هفتمین ورکشاپ تخصصی-روش های نوین مقاوم سازی سازه ها-پروفسور احسانی

  به اطلاع دانشجویان آموزشگاه مجازی 808 میرساند هفتیمن جلسه از ورکشاپ های تخصصی سه شنبه شب های هر هفته آموزشگاه مجازی 808 این هفته به دلیل اشکالات فنی ضبط فیلم دوره روز سه شنبه 11 مهر ، به درخواست دانشجویان در روز شنبه 15 مهر ماه با موضوع روش های نوین مقاوم سازی سازه ها و با حضور جناب پروفسور احسانی استاد بازنشسته دانشگاه آریزونای آمریکا و بنیانگذار شرکت  QuakeWrap

  1
  2
  3
  4
  5

  موسسه 808 نمایندگی رسمی شرکت SeismoSoft در ایران

  نرم افزار SeismoBuild منتشر شد (دانلود نسخه دمو و مشاهده فیلم و کاتالوگ معرفی)

  به اطلاع مهندسان گرامی میرسانیم موسسه 808 مفتخر است به عنوان نماینده رسمی شرکت SeismoSoft   در ایران (مشاهده لیست نمایندگان رسمی این شرکت در صفحه اختصاصی شرکت SeismoSoft)  به زودی امکان تهیه نسخه کامل نرم افزار تجاری SeismoBuild  را در ایران برای علاقه مندان (کلیه شرکت های مشاوره در زمینه طراحی و مقاوم سازی سازه ها)  فراهم آورد. به زودی اخبار تکمیلی در این خصوص توسط وبسایت مخصوص 808 برای ارائه اطلاعات نرم افزار به زبان فارسی  منتشر خواهد شد.

  اطلاعات بیشتر از این نرم افزار

   

  معرفی و اهداف موسسه 808

  انتشار فیما 356 در سال 2000، و ارائه ضوابط استفاده از روش تغییر شکل ظهور تغییرات بنیادین در روش طراحی لرزه‌ای بوده است. این تحول بزرگ به دنبال تلاش پیوسته محققان در طول چهار دهه آخر قرن بیستم برای درک درست و عمیق اثر دینامیکی زلزله صورت گرفت. پس از زلزله‌های مخرب و فاجعه بار رودبار و بم، از سال 1383 تا کنون، تنها مدرکی که از آن به طور مستقیم در انجام محاسبات پروژه‌های طراحی عملکردی و بهسازی لرزه‌ای استفاده می‌شود، دستورالعمل بهسازی لرزه‌ای ساختمان‌های موجود ایران و تفسیر آن می‌باشد. این مدرک به کوشش کارشناسان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تهیه شده است. در اوایل دوران ارائه آن، در حالی که اعمال آئین‌نامه 2800 به صورت استاندارد هنوز در امور ساخت و ساز بسیاری از اقصی نقاط کشور با مشکلات آموزش مواجه بود، ارائه و استفاده لازم‌الاجرای چنین مدرکی که بر پایه آخرین دستاوردهای مهندسی زلزله تهیه شده بود، امری بسیار متحورانه و شجاعانه محسوب می‌شود. این در حالی است که ویرایش چهارم استاندارد 2800 نیز به سمت و سویی هم‌جهت با طراحی براساس عملکرد پیش می‌رود، به طوری که در پیوست دوم این استاندارد به روند انجام تحلیل‌های غیرخطی اشاره شده است. در این پیوست نیز روند دقیق و رفتار غیرخطی و معیارهای پذیرش به نشریه 360 ارجاع داده شده است. عدم آشنایی و آمادگی جامعه مهندسی ساختمان کشور در اعمال صحیح این دستورالعمل سبب تاخیر در انجام این پروژه‌ها به خصوص در امور ساختمان‌های مهم دولتی( بیمارستان‌ها، مراکز امداد و نجات و ...) گردیده است. در مقابل نقص فوق، بایستی برای جامعه دانشگاهی و مهندسی فرصتی فراهم نمود که به بازنگری زمینه‌های آموزش علوم مرتبط با مهندسی زلزله توجه ویژه نموده و به عنوان پیشرو به ایجاد تحول در کاربردهای علمی آن همت گمارد. مجموعه آموزشی 808 با همکاری اساتید متخصص داخلی و خارجی در برگزاری سمینارها، دوره‌های تخصصی نرم‌افزاری و ارائه ایبوک‌های تخصصی در چندین سال گذشته به نوبه خود قدم کوچکی در پیشبرد و توسعه دانش بهسازی و طراحی عملکردی برداشته است. با وجود گسترش و پیشرفت‌های چشمگیر در این بخش از مهندسی زلزله در کشورهای توسعه‌ یافته و به تبع آن تکامل آئین‌نامه‌های مربوطه هنوز آن طور که باید و شاید این تکنولوژی و دانش جایگاه خود را در کشورمان پیدا نکرده است.

  در همین راستا مجموعه آموزشی 808 به عنوان نماینده رسمی شرکت Seismosoft در ایران ، ( شرکت Seismosoft یکی از شرکت‌های نرم‌افزاری قدرتمند در زمینه طراحی عملکردی و بهسازری لرزه‌ای می‌باشد) سعی دارد تا این تجربه و تکنولوژی را در کشورمان نهادینه کند.
  تیم طراحی عملکردی و بهسازی لرزه‌ای مجموعه 808 متشکل از مهندسین و اساتید دانشگاه‌های برتر کشورمان امیدوار است از این طریق بتواند هر چه بیشتر خطرات مربوط به زمین لرزه در کشورمان را کاهش دهد.