اجرای نخستین طرح مقاوم ‌سازی لرزه ‌ای کشور در بازار کاشان

7 تير 1399 - 10:13
اجرای نخستین طرح مقاوم ‌سازی لرزه ‌ای کشور در بازار کاشان

 مدیر شهرداری منطقه یک کاشان گفت: برای نخستین بار در کشور طرح مقاوم سازی لرزه‌ای در ۱۰ مورد از چشمه طاق‌های بازار بزرگ و تاریخی کاشان به مرحله اجرا درآمد.

ابوالفضل ساروقیان با اشاره به انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر فروریختن بخشی از بام تیمچه بخشی بازار بزرگ کاشان اظهار کرد: این خبر نادرست و برداشتی اشتباه بود.

وی با بیان اینکه پشت مسجد «بالا بازار» و تیمچه بخشی یک ملک شخصی وجود دارد، اضافه کرد: ورود شهرداری کاشان به این ملک برای پاکسازی و آواربرداری از این ملک خصوصی و فاقد ارزش تاریخی و به درخواست کتبی خود مالک بود.

مدیر منطقه یک شهرداری کاشان مجاورت ملک شخصی «نقاده» با تیمچه بخشی را یکی از دلایل شکل‌گیری تصور اشتباه تخریب تیمچه دانست و تصریح کرد: وجود یک دالان بین این دو ملک نقش حائل سازه تخریب شده را عمل کرده و در عمل هیچ آسیبی به تیمچه بخشی وارد نشده است.

ساروقیان با اشاره به اقدامات شهرداری برای پاسداشت از بازار بزرگ و تاریخی کاشان خاطرنشان کرد: یکی از این اقدامات اجرای طرح مقام سازی لرزه‌ای در ۱۰ مورد از چشمه طاق‌های بازار بزرگ و تاریخی کاشان است که برای نخستین بار در کشور اجرا شده است.

وی با اشاره به جداره‌سازی و کف‌سازی ورودی‌های بازار کاشان عنوان کرد: کوی اصناف یکی از این موارد است که در سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال انجام شد.

‌مدیر منطقه یک شهرداری کاشان از اجرای ۱۰ پروژه فعال در سطح منطقه یک شهری کاشان خبر داد و یادآور شد: پروژه بازآفرینی محور درب باغ، مرمت خانه رضوی، بازسازی تکیه جعفرخان، احیای آب انبار چهارباغ و غیره با اعتباری بیش از ۲۶ میلیارد ریال از مهم‌ترین پروژه‌های فعال در سطح منطقه است.

ساروقیان با اشاره به اهمیت بافت تاریخی و فرهنگی کاشان افزود: این منطقه شهر کاشان به دلیل برخورداری از بافت تاریخی و حضور گسترده گردشگران داخلی و خارجی دارای اهمیت جهانی است و به همین دلیل اقدامات و فعالیت‌های عمرانی و بهسازی از جمله آسفالت و زیباسازی معابر به طور پیوسته در حال انجام است.

منبع

سوالات مرتبط
عکس کاربر
1پاسخ
مشکل در تحلیل پوش اور
با سلام خدمت شما دوستان من در ایتبس سازم رو به صورت خطی تحلیل و طراحی کردم و الآن قصد دارم اون رو به صورت غیرخطی و پوش اور تحلیل کنم. مفصل پلاستیک ها رو اختصاص دادم. الگو های بار ثقلی و جانبی رو هم تعریف کردم. اما وقتی ران آنالایز می کنم تا نیمه ی مسیر میره و بعدا متوقف میشه و فقط زمانش میگذره ولی Analyze Complete نمیده. کسی میدونه مشکلش چیه؟؟؟
عکس کاربر
3پاسخ
تفاوت های طراحی غیر خطی در asce41-13 با asce41-17؟
سلام - تفاوت های طراحی غیر خطی در asce41-13 با asce41-17 چیست؟ایا تغییراتی داشته یا نه؟
عکس کاربر
3پاسخ
تعيين پارامترهای میراگر ویسکوز برای اعمال در نرم افزار
با سلام . من روی موضوع بررسی سطح عملکرد قاب های بتن مسلح مجهز به میراگر ویسکوز کار میکنم . و چون نمیخوام زیاد وارد مسایل ریاضی و معادلات طراحی میراگر ها بشم . میخوام از طریق ازمون خطا یک میراگر معرفی کنم و سپس نیرو های محوری ماکزیمم میراگر را برداشت کنم و سپس از یک کاتالوک اماده از میراگر های موجود میراگ متناسب با سازه را انتخاب کنم . اما در برداشت و بدست اوردن و محاسبه پارامتر های میراگر که باید به نرم افزار سپ 2000 معرفی کنم مشکل دارم از جمله توان میراگر (a) و سختی میراگر و ضریب میرایی میراگر . اگر ممکن هست خواهش میکنم به من کمک کنید . حتی اگر کاتالوگ مناسب در این مورد در دسترس دارید یا اینکه منبع خاصی سراغ دارید معرفی کنید.
ورود به بخش پرسش و پاسخ
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

  تقویم آموزشی

  31 تير 1399
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  20 مرداد 1399
  دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها
  31 مرداد 1399
  دبیرخانه دائمی کنگره
  18 شهريور 1399
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  18 شهريور 1399
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  1 آبان 1399
  مرکز مطالعات و تحقیقات علوم و فنون بنیادین در جامعه
  18 آبان 1399
  کمیته ملی سدهای بزرگ ایران
  20 آبان 1399
  انجمن مکانیک سنگ ایران
  10 بهمن 1399
  انجمن بتن ایران

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

  پکیج استثنایی 808