یادداشت 45: آشنایی با قوانین و مقررات جاری وبسایت Civil808

 

قوانین و مقررات جاری وب سایت Civil808

 

 1. وب سایت Civil808 ؛ یک وب سایت تخصصی اطلاعات مهندسی عمران است که خلاقیت را با آخرین تکنولوژی ها درهم آمیخته تا بتواند در زمینه آموزش برای مهندسین عمران کشورمان نوآوری به همراه آورد  . وب سایت Civil808 به عنوان یک وبسایت رسمی  آموزشی – پژوهشی مهندسی عمران در کشور ؛ تابع قوانین جاری دولت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و تمامی قوانین مکتوب و یا عرفی حاکم بر کشور را محترم می شمارد و خود و کلیه کاربران خود را موظف به پیروی از آنها میداند.
 2. وبسایت Civil808 به آدرس اینترنتی www.Civil808.com ,  www.Saze808.com  به عنوان  تنها وبسایت رسمی از موسسه آموزشی مهندسی 808 در فضای مجازی معرفی میشود و لذا هر آدرس دامنه دیگر جز نمایندگی های 808 (برای اطلاع از لیست نمایندگی های مجاز 808 به اینجا مراجه بفرمایید) با تشابه اسمی به این مجموعه فاقد اعتبار میباشد. گروه های شکل گرفته از موسسه آموزشی مهندسی 808 در شبکه های اجتماعی (فیسبوک ، وایبر ، لینکدین ، گوگل پلاس ، توییتر) تحت نظارت مستقیم مدیریت 808 و جهت برقراری ارتباط مستقیم با کاربران این سایت میباشند.
 3. وب سایت Civil808 به هیچ سازمان ، نهاد وتشکل عمومی ، دولتی  و نیمه دولتی  وابسته نیست و به صورت کاملاً خصوصی اداره می شود و تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق بهCivil808 میباشد.
 4. Civil808 متعهد می گردد از حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربران محافظت نماید و در این راستا فناوری لازم جهت امنیت و اطمینان را توسعه داده و به کارخواهد بست. در واقع شما با ثبت اطلاعات خود در وب سایتCivil808 ؛ ما را در این راه حمایت کرده و پاسخی است بر صحت کار Civil808 .
 5. اطلاعات شخصی کاربران از جمله شماره تلفن همراه کاربران نزد سایت به امانت میماند و به هیچ وجه در اختیار موسسات و شرکت های دیگر قرار نخواهد گرفت (مگر در حالت ارسال پیامک از سوی سرویس ارسال انبوه پیامک 808). از شماره تلفن همراه  و ایمیل کابران صرفا جهت اطلاع رسانی اخبار سایت به کاربران استفاده خواهد شد. کاربرانی که تمایل به دریافت خبرنامه های سایت را ندارند میتوانند با ورود به صفحه پروفایل شخصی خودشان در سایت  و  ورود به بخش ویرایش اطلاعات اصلی میتوانند درخواست عدم ارسال خبرنامه به آدرس ایمیل و تلفن همراه خود را وارد نمایند.
 6. درج آگهی و تبلیغات و کلاً هر فعالیت آموزشی و پژوهشی در وب سایت Civil808 منوط بر تاییدیه  موسسه آموزشی مهندسی 808 و عبور از فیلترهای موجود در Civil808  می باشد. لذا هر آگهی و تبلیغات موجود در وب سایت Civil808 از حمایت و گارانتی Civil808 برخوردار است و کاربران میتوانند با اطمینان کامل به داد و ستد با آگهی دهندگان بپردازند.
 7. وب سایت Civil808 علیرغم اینکه  اخبار وتازه های مندرج دروبسایت خود را با ذکر منبع از معتبرترین وب سایتهای ایران و جهان ترجمه و نقل می کند ؛ هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت محتوای اخبار مندرج ندارد.
 8. انتشار هر محتوای آموزشی در سایت Civil808 با رضایت مولف اثر و به صورت انحصاری در وبسایت 808 میباشد.
 9. اخبار ؛ اسناد و مدارک موجود بر روی این وبسایت ممکن است شامل اشکالات تحریری ویا غیرعمدی باشد.لذا Civil808 این حق را برای خود محفوظ می دارد که در هرزمان ودر صورت صلاحدید خود ؛ نسبت به رفع هر نوع اشکال یا حذف قسمت یا قسمت هایی از وبسایت خود اقدام نماید.
 10. تمامی محتوای منتشر یافته در سایت Civil808 تحت لیسانس Creative Commons  بوده لذا هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وبسایت Civil808 ؛ به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ؛ بدون اخذ مجوز از مدیرت Civil808 ،  ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
 11. همانگونه که وبسایت Civil808 برای مطالب و محتوای خود با توجه به بند دهم ؛ حق کپی رایت را محفوظ میدارد ؛ برای دیگر سایت ها ؛ نویسندگان و فعالان عرصه مهندسی عمران و جامعه مجازی کشور نیز ؛ حق کپی رایت را محترم شمرده و خود و کاربران خود را ملزم به رعایت آن میداند. لذا انتشار هر مطلب و یا فعالیتی که قوانین کپی رایت مولفین اثر را نقض می کند ؛ در وب سایتCivil808 هیچ گونه جایگاهی نخواهد داشت.
 12. حقوق معنوی تمامی مطالب و محتوای منتشر شده در وبسایت Civil808 ؛ متعلق به موسسه آموزشی  پژوهشی 808 بوده و Civil808 حق ویرایش ، حذف قسمت یا قسمت هایی از محتوای منتشر شده در وبسایت Civil808 را داشته و خواهد داشت.
 13. هر کاربر مجاز به ثبت تنها یک نام کاربری است و در صورت مشاهده تمامی اکانت های کاربر متخلف برای همیشه بسته خواهد شد. همچنین تمامی کاربران موظف هستند کلیه فیلدهای موجود در بخش ثبت نام را بصورت حقیقی وارد کنند. قابل توجه است که کاربرانی که تمامی اطلاعات خود را به درستی و کامل وارد میکنند از مزایا و امتیازات ویژه ای برخوارد خواهند بود. این امتیازات بر حسب مقتضیات زمان در هر مرحله اعلام میشوند. فلذا میتوانند در طی زمان تغییر نمایند.
 14. استفاده از نام های ناپسند و غیراخلاقی به عنوان نام کاربری ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.
 15. درج کلمات زشت و ناپسند ؛ اهانت به شخص یا قوم و ملیتی ؛ تمسخر دیگران و کلاً هر رفتار و سخن غیرمتعارفی در بخش نظرات وب سایت ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد بسیار جدی با کاربر متخلف صورت خواهد گرفت و از طریق مراجع ذیصلاح (مرکز جرایم رایانه ای-پلیس فتا) پیگیری خواهد شد.
 16. درج هرگونه تبلیغات و آگهی در بخش نظرات بدون اجازه مدیریت وب سایت Civil808 ممنوع بوده و در صورت مشاهده حذف و اخطار کتبی به کاربر متخلف داده خواهد شد.
 17. از آنجاییکه فعالیت در وب سایت Civil808 بر مبنای صحت و درستی بنا شده است ؛ لذا از کاربران محترم تقاضا میشود که اطلاعات شخصی و حرفه ای خود را به درستی ثبت کنند و حتماً رزومه آموزشی ؛ تحصیلی و حرفه ای خود را ضمیمه اطلاعات خود نمایند. چرا که فعالیت و مشارکت در بخشهای گوناگون وب سایت ؛ علی الخصوص بخش "سازه 808" نیازمند موارد ذکر شده می باشد. (برای آشنایی با روند فعالیت در بخش سازه 808 اینجا کلیک نمایید)
 18. وب سایت Civil808 همانگونه که از کاربران خود انتظار ثبت صحیح اطلاعات شخصی و حرفه ای شان را دارد ؛ در مقابل نیز خود را ملزم به حفظ و نگهداری مستمر اطلاعات کاربران خویش میداند و در این راستا از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد. این مهم تا جایی برای Civil808 اهمیت دارد که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها ؛ هزینه بسیار صرف بالا بردن ایمنی و امنیت اطلاعات خود و کاربرانش کرده است.
 19. رسالت و اهداف وب سایت Civil808 در نسخه جدید ؛ مبنی بر مشارکت کاربران در انتشار محتواست. لذا کاربرانی که تمایل به مشارکت در بخش های مختلف Civil808 را دارند ؛ میتوانند بر پایه قوانین و مقررات موجود در Civil808 ؛ همکاری و مشارکت خود را آغاز و ادامه دهند. (برای آشنایی با نحوه همکاری در Civil808 در بخش های گوناگون ؛ اینجا کلیک نمایید)
 20. بندهای ذکر شده در فوق ؛ قوانین و مقررات جاری وب سایت Civil808 هستند. Civil808 این حق را دارد تا در هر زمان و بر طبق صلاحدید خود ؛ تمام و یا قسمتی از بندهای فوق را تغییر داده و یا بر حسب مقضیات زمان ؛ قوانین جدیدی را تعریف نماید. همچنین کاربران محترم در صورت تمایل جهت ادامه فعالیت خود در وب سایت  Civil808 ؛ ملزم به رعایت قوانین جاری در طی زمان می باشند.

 

با تشکر از توجه شما

مدیریت موسسه آموزشی پژوهشی 808

تابستان 93

درباره نویسنده
عکس‌های mojtaba808

مجتبی اصغری سرخی

مجتبی اصغری هستم ، مدیرعامل موسسه آموزشی مهندسی 808، کارشناس ارشد سازه ، مولف کتب و مدرس دروس تخصصی مهندسی عمران که علاقه عجیبی به وب و IT دارم و به نوعی یک گیگ عمرانی محسوب میشم. از درون دانشگاه متوجه به علاقه همزمان تکنولوژی و مهندسی عمران در خودم شدم و سعی کردم در حرفه آینده خودم این دو علاقه مندی رو با دو توانایی دیگرم در آموزش و کارآفرینی ادغام کنم و ماحصل اون تشکیل تیم آموزش مجازی 808 از مهر ماه 86 شد و امروز امیدوارم بتونم در سیستم کنونی آموزش مهندسی کشورمون با کمک همکارانم در گروه آموزشی 808 تغییری ایجاد کنم.

Comments