وبینار رایگان ویژگی های جدید Revit 2019 ( معماری- سازه + تاسیسات)-قسمت دوم

وبینار رایگان ویژگی های جدید Revit 2019 ( معماری- سازه + تاسیسات)-قسمت دوم
وبینار رایگان ویژگی های جدید Revit 2019 ( معماری- سازه + تاسیسات)-قسمت دوم

تهیه کننده: قاسم آریانی

 زمان وبینار : دو ساعت ، تاریخ یکشنبه 2 اردیبهشت ساعت 21-23

سطح وبینار : پیشرفته

سخنران : مهندس قاسم آریانی – مهندس شهریار مطلبی

 

لینک ورود به وبینار

 

با توجه به وبینار ویژگی های جدید Revit 2019 (قسمت اول) و حجم بالای تغییرات در بخش سازه مجبور شدیم تا در قسمت دوم وبینار ویژگی های جدید رویت 2019 که ادامه قسمت قبل می باشد، تمام نکات و ویژگی های جدید رویت 2019 را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

در وبینار ویژگی های جدید Revit 2019 (قسمت اول) مهندس مطلبی بخش های جدید رویت 2019 مربوط به معماری را بسیار کامل و شفاف توضیح دادند و مهندس آریانی نیز بخش هایی از رویت سازه را در زمان تعیین شده به صورت کامل و دقیق بیان کردند. اما به دلیل حجم بالای بخش سازه، ادامه آن در این وبینار کامل توضیح داده می شود همچنین در انتهای این وبینار ویژگی های جدید Revit MEP 2019 نیز کامل بیان می شود.

در ادامه توضیح یکی از ویژگی های رویت سازه 2019 را می توانید مشاهده کنید و توضیح کامل و دقیق آن را با شرکت در این وبینار خواهید آموخت.

Modify Elements with a Steel Fabrication Shape

در این بخش درباره اینکه ابزارهای ویرایشی رویت چگونه با Steel Fabrication ها کار می کند توضیح داده می شود.

Groups:

عناصری که یک steel fabrication بر روی آن اضافه شده است نمی تواند به Group تبدیل شود. در صورت انتخاب ابزار Group با پیغام اخطار روبرو خواهید شد.

نکته : Generic connection نمی توانند به یک پروه اضافه شوند اما عناصری آن را به یک گروه اضافه کنید. اگر شما چند عنصر را انتخاب کنید که generic connection نیز شامل آن باشد، گروه به غیر از generic connection ایجاد می شود و یک پیغام اخطار نمایش می دهد که این محدودیت را به شما اطلاع می دهد.

مشابه این نیز ابزار Array می باشد. یعنی اگر شما یک یا چند عنصر را همراه با generic connection اقدام به کپی کنید، عناصر انتخاب شده به صورت دقیق تکثیر می شوند اما generic connection تکثیر نیم شود و در گروپ ابزار Array اضافه نمی شود.

Assemblies: عناصر با یک steel fabrication نمی توانند شامل یک Assemblies شوند، در صورت استفاده از ابزار Assemblies بر روی این عناصر با پیغام اخطار روبرو خواهید شد.

Parts : عناصری که با Steel Fabrication ایجاد شده باشند را نمی توانید به Part تبدیل کنید. در صورت انتخاب ابزار Part بر روی این عناصر با پیغام اخطاری روبرو خواهید شد و محدودیت این ابزار را به شما اطلاع خواهد داد. Design Options : ابزار Design Option برای عناصر متشکل از Steel Fabrication قابل استفاده نمی باشد و در صورت انتخاب با اخطار روبرو خواهید شد.

Array : شما نمی توانید ابزار Array را بر روی عناصر Steel Fabrication استفاده کنید، چون این نوع عناصر را نمی توان به گروپ تبدیل کرد، بنابراین با پیغام اخطار روبرو خواهید شد.

Split : امکان استفاده از ابزار Split بر روی عناصری که Steel Fabrication بر روی انها استفاده شده باشد قابل اجرا نمی باشد.

Geometry Tools : برای عناصری که یک یا چند steel fabrication بر روی آنها استفاده شده باشد قابل اجرا نمی باشد. Copy (CO) : اگر بر روی عنصری از Boolts یا Anchors استفاده کرده باشید و آن عنصر را کپی کنید، Holes (حفره) آنها نیز همراه با عنصر کپی می شود. نکته : ابزار Copy (CO) یک فرآیند ناهمگام است. نکته : پیشنهاد می شود از ابزار Copy (CO) به جای Copy and Paste استفاده کنید. استفاده از Copy and Paste از پانل Clipboard ممکن است فرآیند طولانی تر از انتظار ما برای Steel Fabrication باشد. Copy and Paste using the Clipboard : اگر بر روی عنصری از Boolts یا Anchors استفاده کرده باشید و آن عنصر را کپی کنید، Holes (حفره) آنها نیز همراه با عنصر کپی می شود. نکته : استفاده از Copy and Paste از پانل Clipboard یک فرآیند همگام می باشد. Move : اگر از ابزار Move بر روی عناصری که Steel fabrication قرار دارد استفاده کنیم، تنها حفره هایی که با دستور Holes ایجاد شده اند همراه با عنصر جابجا می شوند و حفر های Bolts و Anchors را شامل نمی شود. نکته : ابزار Move یک فرآیند نا همگام است. Rotate : حفره های ایجاد شده توسط ابزار Holes بر روی عنصر را می چرخاند اما حفره های ایجاد شده توسط Bolts و Anchors را نمی تواند شامل شود. نکته : ابزار Rotate نیز یک فرآیند نا همگام است. Mirror : استفاده از این ابزار، Holes و حفرهای ایجاد شده توسط Bolts و Anchors را شامل می شود. نکته : ابزار Mirror نیز یک فرآیند نا همگام است. Align : حفره های ایجاد شده توسط ابزار Holes بر روی عنصر را همتراز می کند اما حفره های ایجاد شده توسط Bolts و Anchors را نمی تواند شامل شود. نکته : ابزار Align نیز یک فرآیند نا همگام است. Offset : استفاده از این ابزار، Holes و حفرهای ایجاد شده توسط Bolts و Anchors را شامل می شود. نکته : ابزار Offset نیز یک فرآیند همگام است. Create Similar : بر روی عناصری که steel fabrication نیز استفاده شده باشد کار می کند. اما تگر ستون سازه ای یا تیر ایجاد کنید steel fabrication را روی آنها وجود ندارند. Pin and Unpin : بر روی عناصری که steel fabrication نیز استفاده شده باشد کار می کند.

 

اطلاعات بیشتر :

Revit idea

Revit 2019 New Features

مطالب مرتبط:

 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید...

  تقویم آموزشی

  3 ارديبهشت 1397
  دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
  4 ارديبهشت 1397
  موسسه 808
  5 ارديبهشت 1397
  انجمن بین المللی مهندسی سازه و پل
  5 ارديبهشت 1397
  مجمع مهندسان جوان استان آذربایجان شرقی
  5 ارديبهشت 1397
  دانشگاه فسا
  5 ارديبهشت 1397
  انجمن بین المللی مهندسی سازه و پل (IABSE)
  6 ارديبهشت 1397
  سازمان سنجش
  6 ارديبهشت 1397
  انجمن مهنسان سازه ایلینویز
  7 ارديبهشت 1397
  موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی گرمسار
  17 ارديبهشت 1397
  انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان
  17 ارديبهشت 1397
  نمایندگی ملّی فدراسیون بین المللی بتن
  18 ارديبهشت 1397
  دانشگاه صنعتی نوشیروانی
  18 ارديبهشت 1397
  دبیرخانه دائمی کنفرانس
  18 ارديبهشت 1397
  انجمن علمی بتن ایران- انجمن بتن ایران
  19 ارديبهشت 1397
  جامعه مهندسان مشاور ایران
  19 ارديبهشت 1397
  دانشگاه فردوسی مشهد- دانشگاه پلی تکنیک میلان
  19 ارديبهشت 1397
  شرکت مهندسین مشاور آرشیدز
  20 ارديبهشت 1397
  جامعه مهندسان مشاور ایران
  20 ارديبهشت 1397
  انجمن ژئوتکنیک ایران
  28 خرداد 1397
  جامعه یونانی انجمن اروپایی مهندسی زلزله و دانشگاه ارسطو یونان
  31 خرداد 1397
  انجمن مهندسان سازه اسپانیا (ACHE)
  4 تير 1397
  موسسه تحقیقاتی مهندسی زلزله (EERI)
  4 تير 1397
  کمیته فنی منطقه اروپا از انجمن بین المللی مهندسی ژئوتکنیک و مکانیک خاک (ISSMGE)
  20 تير 1397
  موسسه آموزش عالی شهریار آستارا
  26 تير 1397
  کمیته برگزاری انجمن بین المللی مکانیک خاک و مهندسی ژئوتکنیک
  1 مرداد 1397
  دانشگاه صنعتی مراغه با همکاري دانشگاه تبريز، دانشگاه شهيد مدني
  11 شهريور 1397
  دپارتمان علوم زمین شناسی دانشگاه مالتا
  14 شهريور 1397
  انجمن هیدرولیک ایران ، دانشگاه شهركرد
  25 شهريور 1397
  انجمن ژئوسنتیک کره (KGSS)
  25 شهريور 1397
  انجمن ژئوسنتتیک کره- انجمن بین المللی ژئوسنتتیک کره
  28 شهريور 1397
  انجمن بین المللی مهندسی سازه و پل
  10 مهر 1397
  موسسه غیرتجاری هنری نشر فن آریا

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران