دوره مدل سازی پارامتریک؛ Revit و Dynamo

دوره مدل سازی پارامتریک؛ Revit و Dynamo

عبارت پارامتریک، توانایی ابعاد برای تغییر حالت‌های مختلف هندسه مدل را بلافاصله بعد از ویرایش ابعاد توصیف می‌کند. عبارت Feature-Based (بر پایه ویژگی) مولفه‌های متنوع یک مدل مانند سوراخ‌ها، فیلت‌ها و ... را نمایش می‌دهد. در واقع Feature (ویژگی) واحد اساسی یک مدل جامد پارامتریک است.

مدل‌سازی پارامتریک از کامپیوتر برای طراحی آبجکت‌ها و سیستم‌هایی استفاده می‌کند که رفتارهای آنها به واقعیت شباهت دارد. مدل‌های پارامتریک Feature-Based از ابزارهای مدل‌سازی سطوح و جامدها برای به کار بردن خواص سیستم‌ها استفاده می‌کند. به عنوان مثال، شما برای ویرایش یک مدل جامد ۳ بعدی، باید طول، عرض و ارتفاع را تغییر بدهید، اما با مدل‌سازی پارامتریک طراح فقط به تغییر یک پارامتر نیاز دارد، چراکه بقیه متغیرها به صورت اتوماتیک تغییر می‌کنند.

در این دوره شما علاوه بر آموزش مفهوم پارامتریک، قصد داریم توانایی شما در پارامتریک کردن عناصر مدل خود را بهبود ببخشید تا سرعت شما در مدل‌سازی افزایش یابد و قادر به ایجاد یک کتابخانه کامل از انواع آبجکت‌ها باشید تا در صورت لزوم به آنها مراجعه کنید که این خود به بالا رفتن سرعت مدل‌سازی شما کمک می‌کند و در آخر به این نتیجه خواهید رسید که همه چیز با Revit & Dynamo امکان‌پذیر است. 

سرفصل‌ها:

 1. آشنایی با محیط‌های Family و Mass در نرم‌افزار Revit
 2. مفهوم طراحی پارامتریک
 3. ایجاد Family در محیط پروژه
 4. ایجاد Mass در محیط پروژه
 5. ایجاد Family در Template جداگانه
 6. انجام پروژه های کاربردی
 7. آشنایی با Dynamo
 8. هدف مدل‌سازی با Dynamo
 9. ارتباط Revit با Dynamo
 10. انجام پروژه‌های کاربردی با Dynamo
 11. انجام پروژه‌های کاربردی (Revit & Dynamo)
 12. جلسه ویژه: طراحی پوسته‌های پاسخگو و نمای ساختمان

 مطالب مرتبط: