مقاله تحلیلی: چگونه اضطراب کارگران را برای بازگشت به محل کار کاهش دهیم؟

مقاله تحلیلی: چگونه اضطراب کارگران را برای بازگشت به محل کار کاهش دهیم؟

 در هفته های ابتدایی همه گیری جهانی ویروس کرونا در ایالات‌متحده، مدیران بخش ایمنی در EV Construction سؤالاتی را از کارمندان و پیمانکاران فرعی که نگران ایمنی کار در هنگام شیوع فزاینده ویروس بودند، مطرح کردند. آن‌ها می خواستند بدانند چگونه رؤسای شرکت سلامت افراد را حفظ می کنند.

شرکت میشیگانی مستقر در هلند، با توجه به نگرانی های خود به‌سرعت مجموعه ای از پروتکل ها برای ایمنی و تمیز بودن سایت های کاری تهیه کرد.

شرکت Novakoski معتقد است با مشارکت همه افراد چیزی برای نگرانی در خصوص پیشامدهای بعدی وجود نخواهد داشت.

تمرکز این شرکت بر ایمنی و شفافیت باعث شده تا حدود %۷۵ از کارگرانی که به دلیل تمهیدات بهداشتی در اوایل بحران تصمیم به ماندن در خانه داشتند به پروژه ها برگردند.

به گفته معاون اجرایی بخش مدیریت ریسک Tricia Kagerer، رؤسای بخش ایمنی روزانه برای ملاقات با کارمندان از پروژه-ها بازدید می کنند و به آن‌ها اطمینان می دهند که آنچه را برای موفقیت لازم دارند، مهیا است. Kagerer می گوید ما نمی-توانیم این واقعیت را تغییر دهیم که کووید ۱۹ در ایالات‌متحده و بین جوامع ما وجود دارد. ما می توانیم رفتار خود را در محل کار و خانه تغییر دهیم و قدم هایی برای سالم ماندن برداریم.

جلوگیری از غیبت

در سراسر کشور، کارگران ساختمانی از ترس ابتلا به ویروس و انتقال آن به سالخوردگان یا اعضای ناایمن خانواده، نتوانستند به‌خوبی از پس کار خود برآیند.

 یک بررسی جدید در مورد ساخت‌وساز نشان داد که برخورد با کارمندان مضطرب بزرگ‌ترین چالش پیمانکاران است، %۷۸ از پاسخ‌دهندگان گفته اند این، یکی از تأثیرگذارترین موارد بحرانی در تجارت آن‌ها است.

حفظ کارکنان و اطمینان خاطر از این امر مهم است. یک رویکرد پیشگیرانه، به کاهش نرخ غیبت هایی که بسیاری از پیمانکاران در حال حاضر با آن روبرو هستند کمک خواهد کرد.

برای تسهیل انجام شدن کار در سایت ها، پیمانکاران باید به نگرانی کارمندان درباره تمیز بودن محل کار و فاصله گذاری اجتماعی توجه کنند. مدیران باید قوانینی در راستای به رسمیت شناختن این ترس ها تهیه کنند.

این مراحل نه‌تنها باعث می شود کارمندان به کار خود برگردند بلکه به کاهش مسئولیت کارفرما نیز کمک می کنند.

علائم استرس

علیرغم تلاش بیشتر کارفرمایان، برخی از کارگران در این دوره بی سابقه هنوز با اضطراب بالایی دست‌وپنجه نرم می کنند. Kagerer می گوید مدیران باید علائم استرس مانند نگرانی بیش‌ازحد، عصبانیت، از دست دادن تمرکز و مشکل در خواب را بین اعضای تیم تشخیص دهند.

بحران همه گیری نرمال نیست؛ هیچ‌کدام از ما در زندگی خود چنین چیزی را تجربه نکرده ایم. طبیعی است که احساس خوبی نداشته باشیم.

وی اضافه کرد استرس کنترل نشده می تواند منجر به موارد بسیاری شود که بر ایمنی نیروی کار تأثیر می گذارد. نگرانی مداوم از قرار گرفتن در معرض کووید ۱۹، فشارهای خانوادگی و اخبار ۲۴ ساعته می تواند منجر به آسیب شود. مسائل مؤثر بر سلامت روانی همچنین می تواند منجر به اعتیادی شود که خطرات ایمنی بیشتری را برای سایت ها ایجاد می کند.

Kagerer گفت، اکنون بیش از هر زمان دیگری، تیم های عملیات ساختمانی باید به دنبال شناسایی علائم استرس کارکنان خود باشند و منابع لازم را برای کاهش تأثیرپذیری کارمندان خود فراهم کنند.

منبع

نوشته شده توسط تیم مترجمین موسسه 808

اگر دوست دارید به تیم مترجمین 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل مقاله:how_to_ease_workers_anxieties_about_returning_to_the_jobsite.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های Neshat_okhovat

نشاط اخوت

11 سال سابقه کار در شرکت راهسازی و پلسازی
سوالات مرتبط
عکس کاربر
1پاسخ
در یک سازه، بیست طبقه منفی وجود دارد و خاک از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، شما چه روشی را برای اجرای سازه پیشنهاد می کنید؟
در یک سازه، بیست طبقه منفی وجود دارد و خاک از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، شما چه روشی را برای اجرای سازه پیشنهاد می کنید؟
عکس کاربر
0پاسخ
سوال در خصوص نحوه ساخت و ساز گروهی و مشارکتی
سلام و عرض ادب از مهندسین و همکاران عزیز و باتجربه ای که در صنعت ساختمان فعال هستند پرسشی دارم.به نظرتون ساخت آپارتمان بصورت گروهی و با مشارکت 5،6 نفر و زمینی که از فرد دیگری باشد چقدر درگیری و اختلاف محتمل است آیا ارزش این ریسک رو داره ؟ که شاید روزنه ای باشه برای ورود تعدادی مهندس جوان به بازار سازندگان ساختمان.لطفا دوستانی که تجربه دارند در مورد مقدمات کار و اخذ مجوزها یا اینکه اصلا امکان چنین کاری وجود دارد لطفا راهنمایی کنند ممنون و سپاسگزارم.
ورود به بخش پرسش و پاسخ
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

  تقویم آموزشی

  31 مرداد 1399
  دبیرخانه دائمی کنگره
  18 شهريور 1399
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  18 شهريور 1399
  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  1 آبان 1399
  مرکز مطالعات و تحقیقات علوم و فنون بنیادین در جامعه
  18 آبان 1399
  کمیته ملی سدهای بزرگ ایران
  20 آبان 1399
  انجمن مکانیک سنگ ایران
  10 بهمن 1399
  انجمن بتن ایران

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

  پکیج استثنایی 808